Akcja policji na drogach w Zielonej Górze. Posypią się mandaty

28 listopad 2023
Akcja policji na drogach w Zielonej Górze. Posypią się mandaty Fot. KMP Zielona Góra

W Zielonej Górze trwają policyjne działania "Pieszy bezpieczny na przejściu". Mundurowi prowadzą kontrole w wybranych miejscach. Akcja potrwa do wieczora.

Zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pojawiają się dziś, 28 listopada, w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów, czyli w pobliżu przejść dla pieszych, przejazdów rowerowych oraz ruchliwych ulic. To wszystko w ramach działań pod hasłem "Pieszy bezpieczny na przejściu".

Akcja policji na drogach jest pokłosiem ostatnich niebezpiecznych potrąceń. Doszło do nich na terenie Zielonej Góry.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Niemowlę skatowane w Zielonej Górze. "Rozległe obrażenia mózgu"

Wczoraj na ulicy Wiśniowej kierowca dostawczaka potrącił mężczyznę na pasach. Ranny trafił do szpitala, był nieprzytomny. Dodatkowo w czwartek, 23 listopada, na ul. Łużyckiej pieszy wtargnął pod autobus. Ten był reanimowany i również został przewieziony do szpitala.

- Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście czy znajdującemu się na nim, wyprzedzanie przed przejściem czy też omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, to główne przyczyny wypadków powstałych z winy kierowców stwarzające ryzyko potrącenia - informuje Komenda Główna Policji.

Policja Zielona Góra - posypią się mandaty

Dzisiejsza akcja "Pieszy bezpieczny na przejściu" rozpoczęła się od wczesnych godzin rannych i potrwa aż do wieczora. I tak przez cały dzień mandatów powinni obawiać się wszyscy, którzy postąpią niezgodnie z przepisami, czyli zarówno kierowcy pojazdów, jak i piesi czy rowerzyści. Taryfy ulgowej nie będzie.

- Zachowajmy szczególną ostrożność w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych, a ze względu na panujące trudne warunki na drogach, zachowajmy większą odległość od poprzedzającego nas pojazdu - podkreśla podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Śnieg w Lubuskiem. Policja: Nie czujesz się pewnie? Nie jedź samochodem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u