Pijany kierowca chciał przekupić policjantów. Grozi mu spora kara

29 listopad 2023
Autor: 
Pijany kierowca chciał przekupić policjantów Redakcja/archiwum

Był pod wpływem alkoholu i prowadził samochód. Później chciał przekupić mundurowych. Policjanci byli bezwzględni.

Takiej interwencji policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu na pewno się nie spodziewali. W piątkową noc, 25 listopada, patrol z Wydziału Ruchu Drogowego został wezwany do miejscowości Przytoczna.

- Świadek zgłosił nietrzeźwego mężczyznę, który próbował odjechać spod sklepu. Zgłaszający skutecznie mu to uniemożliwił - informuje mł. asp. Mateusz Maksimczyk, rzecznik międzyrzeckiej policji.

Pijany kierowca próbował przekupić policjantów

Kiedy mundurowi zjawili się na miejscu, od razu zatrzymali 52-letniego kierowcę. Czuć było od niego silną woń alkoholu. Dodatkowo mężczyzna stawiał opór funkcjonariuszom.

Kierujący został przebadany alkomatem, co tylko wszystko potwierdziło. Badanie wykazało, że 52-latek miał w swoim organizmie 1,5 promila alkoholu. Wtedy postanowił złożyć on policjantom propozycję.

- Mężczyzna postanowił próbować przekupić funkcjonariuszy, oferując im łapówkę w zamian za odstąpienie od wszelkich postępowań. Próba wręczenia korzyści majątkowej została zgłoszona przełożonym, co doprowadziło do dodatkowych zarzutów wobec 52-latka - relacjonuje mł. asp. Maksimczyk.

Pijany kierowca stanie przed sądem

Mężczyzna spędził noc w policyjnej celi, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem w Międzyrzeczu.

Za próbę wręczenia łapówki dla mundurowych grozi mu do 8 lat więzienia. Dodatkowo dochodzi do tego oczywiście kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności i zakazem prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto 52-latek będzie musiał zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Przeczytaj też: Plaga pijanych kierowców w okolicach Świebodzina. Rekordzista miał 1,3 promila


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u