Plaga pijanych kierowców w okolicach Świebodzina. Rekordzista miał 1,3 promila

29 listopad 2023
Autor: 
Plaga pijanych kierowców w okolicach Świebodzina Fot. KPP Świebodzin

Plaga pijanych kierowców w okolicach Świebodzina. Mundurowi jednego dnia zatrzymali trzy osoby na "podwójnym gazie".

Mimo kontroli funkcjonariuszy i zaostrzania kar praktycznie każdego dnia policjanci zatrzymują pijanych kierowców. Tak też było we wtorek, 28 listopada, na terenie powiatu świebodzińskiego.

Tego dnia świebodzińskich policjantów wspomagali mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Patrole z "oddziałów" zostały skierowane na patrole głównie do mniejszych miejscowości.

Pijani kierowcy Świebodzin - wpadły trzy osoby

- W ciągu kilku godzin policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców - relacjonuje asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Mężczyzna zatrzymany w Rusinowie wydmuchał promil alkoholu, natomiast kierowca, który wpadł w Szczańcu miał 0,8 promila w swoim organizmie. Niechlubnym rekordzistą okazał się jednak kierujący zatrzymany w miejscowości Staropole. Ten miał 1,3 promila alkoholu.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Pożar kamienicy w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u