Pożar kamienicy w Zielonej Górze. Trwa akcja gaśnicza

29 listopad 2023
Autor: 
Pożar kamienicy w Zielonej Górze. Trwa akcja gaśnicza Fot. Czytelnik

Pożar w Zielonej Górze. Płonie poddasze kamienicy. Trwają działania strażaków.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze w środowy poranek, 29 listopada, chwilę przed godziną 7:30.

Świadkowie poinformowali o zadymieniu, które wydobywało się z kamienicy przy ulicy Tylnej. Do akcji wysłano początkowo trzy zastępy, w tym drabinę mechaniczną z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1, która mieści się przy ul. Kożuchowskiej.

Pożar Zielona Góra - trwa akcja gaśnicza

Po dojeździe pierwszego samochodu gaśniczego okazało się, że pożar ma miejsce na poddaszu budynku. Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne od razu rozwinęli linie gaśnicze i udali się do środka. Jednocześnie rozstawiona została drabina mechaniczna, a ratownicy w koszu bezpośrednio podjechali pod budynek.

Pożar cały czas nie jest zlokalizowany. Na miejsce zadysponowano kolejny samochód gaśniczy oraz specjalny pojazd z agregatem do nabijania butli od aparatów powietrznych. Łącznie pracuje więc pięć zastępów straży pożarnej.

Dokładna przyczyna zdarzenia nie jest znana. Będzie wyjaśniała to wkrótce policja oraz biegły z zakresu pożarnictwa.

Pożar w Zielonej Górze - utrudnienia w ruchu

Na czas akcji gaśniczej ulica Tylna została całkowicie zablokowana. Strażacy zamknęli też jeden pas alei Konstytucji 3 Maja w stronę ulicy Wrocławskiej. Spowodowało to, że stworzył się tam korek. Teren zabezpiecza patrol policji z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego.

Godzina 8:30 - Pożar jest już opanowany. Trwa dokładne dogaszanie oraz oddymianie budynku.

Przeczytaj też: Pożar samochodu na autostradzie A2. Spłonął doszczętnie (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u