Pożar samochodu na autostradzie A2. Spłonął doszczętnie (ZDJĘCIA)

28 listopad 2023
Autor: 
Pożar samochodu na autostradzie A2. Spłonął doszczętnie Fot. OSP Torzym

Pożar samochodu na A2 w okolicach Torzymia. Dostawczak doszczętnie spłonął. Autostrada była całkowicie zablokowana.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Sulęcinie we wtorkowy wieczór, 28 listopada, tuż po godzinie 19:00. Na 31-kilometrze autostrady A2 w okolicach Torzymia doszło do pożaru samochodu marki Iveco.

Kierowca dostawczaka poruszał się w kierunku Świecka. Nagle pojazd zapalił się w trakcie jazdy. Kierujący zdążył jeszcze zjechać na pas awaryjny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja strażaków przy Warcie. Woda z kanału podchodziła pod posesje

Pożar samochodu na autostradzie

Do akcji wysłano dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sulęcinie oraz zastęp ochotników z OSP Torzym. W chwili dojazdu pierwszego samochodu gaśniczego pożar był już dość mocno rozwinięty, a płomienie obejmowały cały przód pojazdu.

Strażacy od razu rozwinęli linie gaśnicze i wyposażeni w aparaty powietrzne przystąpili do akcji. Po kilku minutach sytuacja była już opanowana i rozpoczęło się dokładne dogaszanie. Niestety pojazd nadaje się już tylko do kasacji.

Autostrada A2 była zablokowana

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. Najprawdopodobniej wybuchł on jednak w komorze silnika. Później z czasem ogień zaczął rozprzestrzeniać się po reszcie auta.

Na czas akcji gaśniczej autostrada A2 w kierunku Świecka była całkowicie zablokowana. Obecnie zablokowany jest jeden pas ruchu. W międzyczasie na miejscu zjawił się patrol policjantów oraz patrol autostradowy.

Przeczytaj też: Samochodem zmiótł rowerzystę z drogi. Zobacz nagranie z monitoringu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u