Policja i Straż Miejska szuka bezdomnych. Kontrolują pustostany i działki (ZDJĘCIA)

28 listopad 2023
Autor: 
Policja i Straż Miejska szuka bezdomnych Fot. SM ZG, KMP ZG

Niskie temperatury to problem dla osób bez dachu nad głową. Bezdomni często są przez to w niebezpieczeństwie, dlatego w Zielonej Górze szukają ich służby.

Co prawda nie mamy jeszcze kalendarzowej zimy, ale już w ostatnich dniach nastąpiło spore ochłodzenie. Zarówno w dzień, jak i w nocy temperatura spada nawet kilka stopni poniżej zera. Doszły do tego również opady śniegu. To sprawia z kolei zagrożenie dla życia i zdrowia przede wszystkim osób bezdomnych.

Wraz z nadejściem ochłodzeń Straż Miejska w Zielonej Górze rozpoczęła już między innymi kontrole pustostanów, klatek schodowych, piwnic, parków, garaży czy też ogródków działkowych. To wszystko w poszukiwaniu bezdomnych, aby sprawdzić, czy ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Bezdomni Zielona Góra. "Zachęcamy do korzystania z noclegowni"

- Funkcjonariusze sprawdzają, czy osoby te nie potrzebują pomocy medycznej oraz zachęcają do korzystania z noclegowni lub ogrzewalni. Przekazują im także informacje, jak mogą uzyskać wszelką pomoc oraz gdzie udać się po posiłek lub odzież - informuje Straż Miejska Zielona Góra.

W działaniach uczestniczą też funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Ci przypominają, że każdy z nas powinien reagować, widząc osobę, której życie może być zagrożone. Szczególną uwagę należy zwrócić na osoby pod wpływem alkoholu, który powoduje, iż organizm jest jeszcze bardziej narażony na wychłodzenie.

- Prosimy o czujność oraz informowanie o osobach potrzebujących pomocy. Mundurowi będą sprawdzać wszystkie sygnały. W ubiegłym roku większość skutecznych interwencji była możliwa właśnie dzięki sygnałom od zielonogórzan, którzy bardzo szybko reagowali - podkreśla podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Mundurowi przypominają, że w przypadkach niewymagających natychmiastowej reakcji można skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest tam specjalna kategoria służąca zgłaszaniu miejsc, w których przebywają bezdomni.

Noclegownia Zielona Góra

Noclegownia dla bezdomnych w Zielonej Górze mieści się przy ulicy Bema 38. Jest ona otwarta przez całą dobę. Placówka jest w stanie przyjąć maksymalnie około 100 osób. Jej pracownicy nie tylko czekają na zgłaszanie się chętnych, ale także sami przeczesują różne miejsca w mieście i zachęcają bezdomnych, aby dali sobie pomóc.

Przeczytaj też: Groźny wypadek w Zielonej Górze. Potrącenie pieszego, był nieprzytomny (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u