Pożar fermy drobiu koło Gorzowa. Tysiące indyków spłonęło żywcem (ZDJĘCIA)

02 grudzień 2023
Autor: 
Pożar fermy drobiu koło Gorzowa. Tysiące indyków spłonęło żywcem Fot. OSP Stare Polichno, Santocko-Gralewska OSP

Pożar koło Gorzowa Wielkopolskiego. Płonęła ferma drobiu w Starym Polichnie. Tysiące indyków spłonęło żywcem. Ogień gasiło 13 zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim w sobotnią noc, 2 grudnia, chwilę przed godziną 2:00. W ogniu stanęła ferma drobiu przy ulicy Młyńskiej w miejscowości Stare Polichno (gmina Santok).

Płonął kurnik, w którym znajdowały się indyki. Dodatkowo ogień zaczął rozprzestrzeniać się na dom, który był przyłączony do budynku gospodarczego. Sytuacja była bardzo poważna.

Pożar fermy drobiu - indyki spłonęły żywcem

Początkowo do akcji wysłano zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Gorzowa Wielkopolskiego oraz pobliskie jednostki OSP. Pierwsze siły i środki były jednak niewystarczające do opanowania pożaru. Dodatkowo na miejscu występował problem z zaopatrzeniem wodnym z sieci hydrantowej. Wówczas do akcji zadysponowano kolejne samochody gaśnicze.

Wszyscy strażacy, którzy bezpośrednio pracowali w rejonie budynku, byli wyposażeni w aparaty powietrzne. Prądy wody podawano zarówno w natarciu na płonący kurnik, jak i w obronie budynku mieszkalnego. Dom w większości udało się uratować, ogień objął jedynie jego dach.

W płonącym obiekcie gospodarczym znajdowało się sześć tysięcy indyków. Niestety nie udało się ich uratować. Wszystkie spłonęły żywcem.

Pożar koło Gorzowa Wielkopolskiego - sytuacja opanowana

Po kilku godzinach akcji pożar został zlokalizowany, czyli nie rozprzestrzeniał się dalej. Wówczas strażacy rozpoczęli prace związane z dokładnym dogaszaniem. Wszystko trzeba dokładnie przegrzebać i przelać wodą, aby nie doszło do odnowienia się pożaru.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. To będzie ustalała już policja. Swoją opinię wyda także biegły z zakresu pożarnictwa.

Na godzinę 13:00 działania strażaków na miejscu pożaru cały czas trwają.

Przeczytaj też: Tragedia w Zielonej Górze. Potrącenie przez pociąg. Nie żyje mężczyzna (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u