Pęknięcia na wiadukcie w Zielonej Górze. Zamknięto ruch

03 grudzień 2023
Autor: 
Pęknięcia na wiadukcie w Zielonej Górze. Zamknięto ruch

Wiadukt na Zjednoczenia w Zielonej Górze został całkowicie zamknięty. To z powodu pęknięć w jezdni. Na miejscu pracuje policja.

Wszystko wydarzyło się w niedzielny wieczór, 3 grudnia. Około godziny 19:00 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze wpłynęło zgłoszenie od kierowcy. Poinformował on o pęknięciach na czynnej nitce wiaduktu na ulicy Zjednoczenia.

Na miejsce wysłano patrol policji. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Protest rolników w Zielonej Górze. Ciągniki sparaliżowały miasto

Wiadukt Zielona Góra - zamknięto przejazd

- Wiadukt przy ulicy Zjednoczenia nieprzejezdny. Przejazd został zamknięty z powodu pęknięć w jezdni. Prosimy kierujących o omijanie tego odcinka drogi - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Nie mamy obecnie informacji, jak duże są to pęknięcia i czy są one groźne. Nie wiadomo więc, ile czasu wiadukt na Zjednoczenia będzie zablokowany.

Niemalże rok temu miała miejsce identyczna sytuacja. Wówczas nie stwierdzono jednak zagrożenia. Pisaliśmy o tym w artykule: "Problem z wiaduktem w Zielonej Górze? Służby tymczasowo wstrzymały ruch!"

Godzina 19.50: Do sprawy odniósł się Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. - Policja tak samo jak rok temu zamknęła wiadukt na Zjednoczenia. Pisze o pęknięciu. Nakazałem sprawdzenie. Nie ma pęknięć, tylko jest SZCZELINA DYLATACYJNA, która zgodnie z zasadmi fizyki ma prawo się poszerzać. Biorąc jednak pod uwagę bezpieczeństwo kierowców poleciłem przeprowadzić dodatkowe badania. Wiadukt będzie zgodnie z decyzja POLICJI wyłaczpny - napisał w mediach społecznościowych (pisownia oryginalna).

Przeczytaj też: Tragedia w Zielonej Górze. Potrącenie przez pociąg. Nie żyje mężczyzna (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u