Posypały się mandaty za parkowanie w Zielonej Górze. Auta odholowywano (ZDJĘCIA)

04 grudzień 2023
Autor: 
Posypały się mandaty za parkowanie w Zielonej Górze Fot. KMP Zielona Góra

Policja w Zielonej Górze sprawdzała, jakie pojazdy parkują na miejscach dla niepełnosprawnych. Posypały się mandaty, a auta odholowywano.

Parkowanie samochodów to problem w wielu miastach w Polsce. Niekiedy znalezienie wolnego miejsca graniczy z cudem, o czym wie chyba każdy. Dlatego też kierowcy dość często zostawiają swoje samochody wszędzie tam, gdzie tylko zmieści się auto. Z reguły są to jednak niedozwolone miejsca, gdzie pozostawiony pojazd utrudnia ruch na przykład pieszym czy rowerzystom.

Zdarza się, że pojazdy pozostawiane są także na miejscach przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Robią to jednak osoby, które nie mają takich uprawnień. W niedzielę, 3 grudnia, w Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami postanowili przyglądnąć się temu zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chciał być romantyczny, ale nie pykło. Teraz ma spore problemy.

Nieprawidłowe parkowanie Zielona Góra - mandat i odholowanie auta

Kiedy mundurowi znajdowali nieprawidłowo zaparkowane pojazdy, wzywali lawety. Wówczas samochody odholowywano na strzeżony parking. Jedno z aut zostało zabrane między innymi z parkingu przy ulicy Cyryla i Metodego.

- Mandat za pozostawienie pojazdu przez osobę niemającą karty parkingowej wynosi 800 złotych i kierujący otrzymuje 6 punktów karnych. Ponadto w przypadku kiedy posługujemy się kartą osoby z niepełnosprawnościami, a nią nie jesteśmy, otrzymujemy wyższy mandat, bo w wysokości 1200 złotych - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Mandat za samo wykroczenie to jedno. W przypadku, gdy samochód został zabrany, kierowca musi zapłacić także za odholowanie pojazdu oraz za pobyt auta na strzeżonym parkingu.

Przeczytaj też: Pęknięcia na wiadukcie w Zielonej Górze. Zamknięto ruch


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u