Stał na parkingu i miał różne tablice. Okazało się, że jest skradziony (ZDJĘCIA)

04 grudzień 2023
Autor: 
Stał na parkingu i miał różne tablice. Okazało się, że jest skradziony Fot. NOSG

Zainteresowali się samochodem, bo miał różne tablice rejestracyjne. Szybko wyszło na jaw, że został skradziony w Niemczech. Pojazd został już zabezpieczony.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 2 grudnia, w godzinach wieczornych.

Patrol funkcjonariuszy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku pełnił służbę na terenie Słubic. W trakcie pracy mundurowi zwrócili uwagę na samochód marki Jeep Grand Cherokee stojący na jednym z parkingów przy ulicy Transportowej. Miał założone dwie różne niemieckie tablice rejestracyjne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Działania strażaków i żołnierzy na jeziorze. Pracują pod wodą

Samochód skradziony w Niemczech

- Z przodu pojazdu założona tablica sugerowała, że pojazd jest zarejestrowany w kraju związkowym Turyngia. Gdy jednak funkcjonariusze sprawdzili tablicę rejestracyjną z tyłu pojazdu, to wskazywała na miejsce rejestracji pojazdu w Badenii-Wirtembergii - relacjonuje por. SG Paweł Biskupik, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Samochód był zamknięty, a w środku nikogo nie było. Mundurowi od samego początku byli praktycznie pewni, że samochód został skradziony. To zostało potwierdzone. Okazało się, że auto skradziono w Niemczech pod koniec listopada.

- Szacunkowa wartość odzyskanego pojazdu to 170 tysięcy złotych. Po zakończeniu czynności pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym - informuje por. SG Biskupik.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Słubicach.

Przeczytaj też: Posypały się mandaty za parkowanie w Zielonej Górze. Auta odholowywano (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u