Tragiczny pożar pod Żarami. Jest ofiara śmiertelna

10 grudzień 2023
Autor: 
Tragiczny pożar pod Żarami. Nie żyje jedna osoba Redakcja/archiwum

Tragiczny pożar we wsi Piotrów pod Żarami. Płonął dom wielorodzinny. Jedna osoba zginęła, był to niepełnosprawny mężczyzna. Na miejscu wciąż pracują strażacy.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Żarach w niedzielne popołudnie, 10 grudnia, około godziny 16:30. W miejscowości Piotrów (gmina Przewóz) w ogniu stanął dom wielorodzinny. Budynek miał dwie kondygnacje.

Do akcji wysłano łącznie osiem zastępów straży pożarnej. To zarówno zastępy z żarskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, jak i okoliczne jednostki OSP.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Pożar Piotrów. "Był mocno rozwinięty"

- Z chwilą dojazdu pierwszego samochodu gaśniczego pożar był już mocno rozwinięty. Płomienie obejmowały górną część budynku, dach i poddasze - relacjonuje mł. bryg. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne od razu rozwinęli linie gaśnicze i przystąpili do akcji. W początkowej fazie działań prądy wody podawano tylko z zewnątrz budynku, ponieważ nie było możliwości bezpiecznego wejścia do środka obiektu. To z powodu szalejących płomieni.

Pożar pod Żarami. Nie żyje jedna osoba

Jeszcze przed przybyciem straży pożarnej z budynku o własnych siłach ewakuowało się siedem osób. Niestety strażacy po wstępnym opanowaniu ognia dokonali makabrycznego odkrycia.

- W wyniku pożaru zginęła osoba niepełnosprawna - informuje mł. bryg. Kaniak.

Obecnie trwa dogaszanie pogorzeliska i rozbiórka wciąż tlących się elementów konstrukcyjnych budynku. Spaleniu uległa cała górna część domu. Na miejsce przyjechał już prokurator oraz policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Dokładna przyczyna pożaru nie jest obecnie znana. Opinię w tej sprawie wyda biegły z zakresu pożarnictwa.

Przeczytaj też: Groźny wypadek w Zielonej Górze. Dziecko trafiło do szpitala (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u