Wypadek na lotnisku w Zielonej Górze. Zobacz, jak ćwiczyły służby (ZDJĘCIA)

18 grudzień 2023
Autor: 
Wypadek na lotnisku w Zielonej Górze Redakcja

Zderzenie samolotów na lotnisku w Zielonej Górze. Dwie osoby zostały poszkodowane, wezwano służby ratownicze. To wszystko w ramach cyklicznych ćwiczeń.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałkowe przedpołudnia, 18 grudnia. O godzinie 10:00 zielonogórskie służby ratownicze zostały powiadomione o niebezpiecznym zdarzeniu na terenie lotniska Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.

- Scenariusz przewidywał wystąpienie incydentu lotniczego, mianowicie zderzenie dwóch samolotów podczas operacji kołowania w okolicy hangaru - informuje straż pożarna w Zielonej Górze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chwila relaksu

Lotnisko Zielona Góra - dwie osoby poszkodowane

Pierwsze czynności zgodnie z obowiązującymi procedurami podjęli pracownicy lotniska, którzy zjawili się na miejscu z gaśnicami. Ze strefy zagrożenia udało im się ewakuować poszkodowanego pilota, którego następnie przekazali do pobliskiej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W międzyczasie na płycie lotniska w zielonogórskim Przylepie pojawiły się dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2, miejscowi ochotnicy z OSP Przylep oraz patrole policji.

Zadaniem strażaków było przede wszystkim zabezpieczenie statków powietrznych biorących udział w zdarzeniu oraz udzielenie pomocy medycznej jednej z osób poszkodowanych, która nie mogła samodzielnie opuścić samolotu.

Lotnisko Przylep - to cykliczne ćwiczenia

Po zakończeniu działań całość została dokładnie podsumowana. Ponadto pracownicy Aeroklubu Ziemi Lubuskiej omówili strażakom budowę danych samolotów oraz wszystko, na co należy zwracać uwagę podczas takich zdarzeń. Dla wszystkich była to możliwość zdobycia doświadczenia na wypadek realnej sytuacji.

Ćwiczenia taktyczno-bojowe na terenie lotniska w Zielonej Górze odbywają się cyklicznie. Niestety kilka razy doszło już tutaj do wypadków lotniczych, więc tego rodzaju wiedza i umiejętności się przydają.

Przeczytaj też: Tragiczny finał poszukiwań. Nie żyje zaginiony Wiesław


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u