Pożar domu w Wigilię. Właściciel próbował ratować dobytek i został poważnie ranny (ZDJĘCIA)

24 grudzień 2023
Autor: 
Pożar domu w Wigilię. Właściciel próbował ratować dobytek i został ranny Fot. OSP Wschowa

Pożar we Wschowie. Płonął budynek mieszkalny. Do szpitala trafił mężczyzna, który został poparzony. Żywioł nie ma żadnej litości nawet w święta.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej we Wschowie w wigilijny poranek, 24 grudnia, około godziny 7:00. Przy ulicy 55. Poznańskiego Pułku Piechoty doszło do pożaru budynku mieszkalnego.

Do akcji wyruszyły zastępy straży pożarnej z miejscowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Wezwano także ochotników z OSP Wschowa, OSP Siedlnica, OSP Lgiń oraz OSP Osowa Sień. Łącznie było to siedem zastępów straży pożarnej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Poseł Elżbieta Anna Polak: Janusz Kubicki nie dotrzymuje nawet umów spinanych

Pożar Wschowa - poszkodowany mężczyzna

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia nasi druhowie od razu przystąpili do działań. Zajęliśmy się przeszukiwaniem oraz odizolowywaniem zadymionych pomieszczeń za pomocą kurtyny dymowej - relacjonują strażacy z OSP Wschowa.

W budynku mieszkała rodzina z dwójką dzieci. Wszyscy opuścili budynek o własnych siłach jeszcze przed przyjazdem strażackich zastępów. Niestety w wyniku pożaru poszkodowany został mężczyzna, który doznał poparzeń ciała. Próbował on samodzielnie uporać się z ogniem przy użyciu gaśnicy, ale niestety bezskutecznie.

- Właściciel doznał 40% poparzeń ciała. Trafił do szpitala - relacjonuje mł. bryg. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Pożar w Wigilię - trwa ustalanie przyczyny

Sytuacja pożarowa szybko została opanowana. Wówczas rozpoczęło się dokładne dogaszanie. W tym celu strażacy korzystali między innymi z kamery termowizyjnej, która wskazywała wszelkie zarzewia ognia.

Działania strażaków trwały przeszło trzy godziny. Dokładna przyczyna pożaru nie jest obecnie znana. Zajmuje się tym policja. Ponadto na miejsce przybył inspektor nadzoru budowlanego, który sprawdzi, czy budynek nadaje się do dalszego zamieszkania.

Przeczytaj też: Niecodzienna akcja w szpitalu. Święty Mikołaj mocno zaskoczył (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u