O krok od tragedii. Manewr kierowcy zauważyła policja

17 styczeń 2024
Autor: 
O krok od tragedii. Manewr kierowcy zauważyła policja Fot. KMP Zielona Góra

Akcja policji na drogach. Mundurowi z Zielonej Góry prowadzili działania "Pieszy bezpieczny na przejściu". W ręce policjantów wpadł m.in. kierowca busa.

Wtorek, 16 stycznia, upłynął dla funkcjonariuszy z zielonogórskiego Wydziału Ruchu Drogowego pod znakiem kontroli na przejściach dla pieszych. Patrole zaangażowane były w działania od rana do wieczora.

- Policjanci zwracali uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości przed i na przejściach dla pieszych czy nieustąpienie pierwszeństwa pieszym. Skupiali uwagę też na wykroczenia popełniane przez pieszych, czyli np. przechodzenie w miejscach niedozwolonych lub na czerwonym świetle - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Poseł Elżbieta Anna Polak: Janusz Kubicki nie dotrzymuje nawet umów spinanych

Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu i spory mandat

W trakcie akcji wpadł między innymi kierowca samochodu dostawczego marki Ford, który doprowadził do niebezpiecznego zdarzenia. Mężczyzna, jadąc ulicą Sulechowską w kierunku ronda Rady Europy, zupełnie nie zwrócił uwagi na pieszego. Zrobił to na oczach policjantów.

- Pieszy musiał odskoczyć - relacjonuje podinsp. Stanisławska.

Kierowca został zatrzymany na Trasie Północnej. Otrzymał od funkcjonariuszy mandat karny w wysokości 1500 złotych i 15 punktów karnych za nieustąpienie pieszemu pierwszeństwa na przejściu dla pieszych.

Przeczytaj też: Lotnisko w Przylepie międzynarodowym portem i nowa droga? Jest komunikat Urzędu Miasta


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u