Wojewoda Lubuski przedstawił swoją ekipę. "Zadbamy, żeby było o nas głośno"

17 styczeń 2024
Autor: 
Wojewoda Lubuski przedstawił swoją ekipę Fot. LUW

Wojewoda Lubuski Marek Cebula przedstawił współpracowników. To m.in. Dariusz Popławski i Tomasz Nesterowicz. - To będzie najlepsza reprezentacja - słyszymy.

Lubuski Urząd Wojewódzki zyskał nowego wojewodę 22 grudnia 2023 roku. Wówczas został nim Marek Cebula. Dziś na specjalnej konferencji prasowej zaprezentowano nowych wicewojewodów oraz dyrektora generalnego LUW.

Dariusz Popławski, Tomasz Nesterowicz i Radosław Wróblewski już zasiedli w urzędzie

Prezes Rady Ministrów Donald Tusk powołał na I Wicewojewodę Lubuskiego Dariusza Popławskiego. Reprezentuje on partię Polska 2050 Szymona Hołowni. Przez lata służył jako żołnierz zawodowy. Jest też weteranem misji granicami Polski, m.in. w Iraku, Syrii, Izraelu, Afganistanie, Bałkanach i Republice Środkowej Afryki. W urzędzie będzie odpowiadał przede wszystkim za sytuacje kryzysowe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Barbara Nowacka: Marcin Pabierowski to gwarancja zmiany jakiej potrzebuje teraz Zielona Góra

Na stanowisko II Wicewojewody Lubuskiego premier powołał Tomasza Nesterowicza, który jest współprzewodniczącym Nowej Lewicy w województwie lubuskim. Do tej pory pracował on w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego oraz był radnym Rady Miasta Zielona Góra.

W LUW zmienił się także dyrektor generalny. Wojewoda Lubuski Marek Cebula powołał na to stanowisko Radosława Wróblewskiego (Koalicja Obywatelska). Do tej pory pełnił funkcję Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego. Pracował także w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego.

Marek Cebula: "To będzie najlepsza reprezentacja rządu w terenie"

Dziś nowi wicewojewodowie oraz dyrektor generalny przedstawili się dziennikarzom. Radości z ich powołania nie ukrywał wojewoda Marek Cebula.

- Zaczynamy prace pełną parą w zupełnie uzupełnionym składzie. Będziemy stanowili zgrany zespół koalicyjny. Bierzemy się ostro do pracy. Bardzo się cieszę, że do współpracy mam osoby, które znam bezpośrednio. Współpracuję do tej pory z ludźmi najlepszymi z najlepszych i podkreślam: to będzie najlepsza reprezentacja rządu w terenie w Polsce. Zadbamy o to, aby o nas było głośno w pozytywnym tego słowa znaczeniu - podkreślał wojewoda lubuski.

Zarówno Dariusz Popławski, jak i Tomasz Nesterowicz zaznaczali, że liczą na dobrą współpracę. II Wicewojewoda dodał także, iż nowa drużyna jest gwarantem, że współpraca na linii Lubuski Urząd Wojewódzki a samorządy będzie układała się bardzo dobrze.

Przeczytaj też: O krok od tragedii. Manewr kierowcy zauważyła policja


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u