Sprawy morderstw kobiet z Brójec rozwiązane. Oskarżono dwóch nastolatków

24 styczeń 2024
Autor: 
Sprawy morderstw kobiet z Brójec rozwiązane. Oskarżono dwóch nastolatków Lubuska Policja

Policjanci zatrzymali sprawców zabójstw dwóch kobiet z Brójec. Nastolatkowie zostali tymczasowo aresztowani, a śledczy ustalają, czy nie dopuścili się jeszcze innych zbrodni. 

Dwa brutalne morderstwa na starszych, samotnych kobietach wstrząsnęły mieszkańcami niewielkiej wsi Brójce w powiecie międzyrzeckim. Przypomnijmy, że w połowie lutego 2023 roku doszło do zabójstwa 82-latki, która mieszkała samotnie w pobliżu wioski. Ciało kobiety odnalazł pracownik pomocy społecznej, który przyszedł do niej z wizytą. Na ciele kobiety widoczne były ślady duszenia oraz rany zadane tępym narzędziem. 

Śledczym nie udało się wówczas ustalić sprawcy zabójstwa i sprawa po kilku miesiącach ucichła. Kilka miesięcy później, pod koniec września, na jaw wyszła kolejna brutalna zbrodnia, do której doszło w samym centrum Brójec. W mieszkaniu przy pl. Wiosny Ludów znaleziono zmasakrowane ciało 75-letniej kobiety, która również mieszkała samotnie. Śledczy zabezpieczyli wówczas szereg śladów, a w działania zaangażowali najlepszych specjalistów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marcin Pabierowski: Będzie Młodzieżowa Rada Miasta

Zabójstwa kobiet w Brójcach

Po drugim zabójstwie mieszkańcy Brójec byli bardzo zaniepokojeni, ponieważ sprawcy wciąż chodzili na wolności i nie wiadomo było, czy i kiedy zaatakują ponownie. Po zmroku ulice wioski dosłownie się wyludniały. Mieszkańcy montowali kamery na swoich domach, a w drzwiach wymieniali zamki na lepsze. Po kilku tygodniach grozy nastąpił długo wyczekiwany przełom w sprawie. 

Pod koniec 2023 roku policjanci zatrzymali 19-latka. Młody mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa 75-letniej kobiety. Dzień po zatrzymaniu w mieszkaniu ofiary została przeprowadzona wizja lokalna z udziałem podejrzanego. Przeprowadzone czynności utwierdziły śledczych, że za zabójstwem samotnej kobiety stał 19-latek. 

Kolejny przełom w sprawie zabójstw nastąpił w połowie stycznia 2024 roku. Śledczy na podstawie dokładnych badań genetycznych oraz opinii wielu ekspertów ustalili kolejnego podejrzanego w sprawie zabójstwa 82-latki z połowy lutego 2023 roku. Tym razem trop wskazał na 17-latka. Nastolatek został zatrzymany przez mundurowych. 

Śledczy ustalili także, że dwaj nastolatkowie w połowie 2023 roku próbowali zabić 88-letnią kobietę, ale zostali spłoszeni i uciekli. Dzięki temu kobieta przeżyła. W toku postępowania ustalono, że powodem ataku były pieniądze. 

Policja zatrzymała zabójców kobiet z Brójec

- Młodszy z nich usłyszał zarzut zabójstwa w związku z rozbojem na 82-latce oraz usiłowania zabójstwa w związku z rozbojem na 88-letniej kobiecie. 19-latek z kolei odpowie za te same przestępstwa, a ponadto ciążą na nim zarzuty związane z zabójstwem 75-latki z Brójec - przekazał podinsp. Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. 

Decyzją Sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Sprawa nadzorowana jest przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wielkopolskim. Śledczy badają kolejne wątki związane z przestępczą działalnością obydwu młodych mężczyzn. Policjanci wspólnie z prokuratorami wnikliwie sprawdzają, czy zatrzymani nie są odpowiedzialni za inne zbrodnie.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KN

Coś bym o sobie napisał, ale jeszcze to chwilę potrwa ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u