Przełamanie Linii Odry już za kilka dni. To dobra okazja na zwiedzenie fortyfikacji

24 styczeń 2024
Autor: 
Przełamanie Linii Odry już za kilka dni. To dobra okazja na zwiedzenie fortyfikacji Facebook/Skansen Fortyfikacyjny w Czerwieńsku

Zbliża się 79. Rocznica Przełamania Linii Odry. To wyjątkowa okazja do zwiedzenia odrestaurowanych fortyfikacji, które znajdują się nad Odrą koło Czerwieńska.

Skansen Fortyfikacyjny w Czerwieńsku zaprasza na 79. Rocznicę Przełamania Linii Odry. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 27 stycznia. "Rocznica Przełamania Linii Odry to impreza, podczas której chcielibyśmy państwu zaprezentować nasze perełki fortyfikacyjne, dodatkowo postaramy każdemu opowiedzieć historię schronów i opiekunów, którzy się nimi opiekują" - napisali organizatorzy. 

Zwiedzanie fortyfikacji jest darmowe i odbywa się bez przewodnika. Osoby, które przyjadą własnym środkiem transportu powinny zaparkować przy drodze asfaltowej (Czerwieńsk - przeprawa promowa - Brody) i dalej udać się pieszo. 

Schrony nad Odrą w Czerwieńsku. Zwiedzanie

Schrony będzie można bezpłatnie zwiedzić w sobotę, 27 stycznia od godziny 12 do 15. Opiekunowie udostępnią 9 obiektów zlokalizowanych wzdłuż wału przeciwpowodziowego na odcinku od przeprawy promowej (Czerwieńsk-Brody) do mostu kolejowego. Podczas zwiedzania będzie można zdobyć naklejki oraz drobne pamiątki. 

Przeczytaj też: Wichura w regionie. Podmuch przewrócił automat paczkowy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KN

Coś bym o sobie napisał, ale jeszcze to chwilę potrwa ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u