Zarobili grube miliony na nielegalnych kasynach. Zatrzymano 20 osób

25 styczeń 2024
Autor: 
Zarobili grube miliony na nielegalnych kasynach Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Policja i Krajowa Administracja Skarbowa zlikwidowali nielegalne kasyna działające w całej Polsce. Członkowie grupy zarobili na tym fortunę.

Lubuska i wielkopolska Krajowa Administracja Skarbowa we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie prowadzili wspólne działania nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Szczecinie. Chodziło o zorganizowaną grupę przestępczą, która funkcjonowała od listopada 2013 roku.

Nielegalne kasyna. Zarobili fortunę

Jak ustalili śledczy, grupa działała na terenie całego kraju. Miała w swoim posiadaniu ponad 200 lokali, w których znajdowały się nielegalne automaty do gier hazardowych.

- Do połowy 2016 roku gry były organizowane za pomocą automatów o niskich wygranych. Po zmianie przepisów członkowie grupy zmienili sposób urządzania gier, czyli automaty zastąpili komputerami. Lokale działały jako kafejki internetowe - informuje Krajowa Administracja Skarbowa.

Członkowie grupy zarobili łącznie na nielegalnych grach prawie 480 milionów złotych.

Nielegalny hazard. Zatrzymano 20 osób

Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy 20 członków zorganizowanej grupy przestępczej. W trakcie realizowanych działań służby wykryły dwa magazyny, w których znajdowały się automaty i komputery do urządzania gier hazardowych.

- Prokurator Okręgowy w Szczecinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 osobom. Osiem osób trafiło do aresztu, wobec pozostałych oskarżonych zastosowano poręczenia majątkowe, dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Grozi im kara do 15 lat więzienia - przekazuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Przeczytaj też: Drzewo runęło na jadące auto. "Pojazd został znacznie uszkodzony" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u