Akcja CBŚP w Lubuskiem. Nie żyje znany gangster. "Padł strzał"

06 luty 2024
Autor: 
Akcja CBŚP w Lubuskiem. Nie żyje znany gangster Fot. CBŚP

Akcja CBŚP. Nie żyje Jacek B. ps. "Lelek". Do tragedii doszło w trakcie realizacji jego zatrzymania przez policję.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 6 lutego, wczesnym rankiem. Centralne Biuro Śledcze Policji przyjechało do Wschowy, aby zatrzymać 56-letniego gangstera. Na ich celowniku był Jacek B. o pseudonimie "Lelek".

Znany gangster "Lelek" nie żyje

Policjanci z CBŚP mieli zatrzymać mężczyznę do sprawy zabójstwa. Polecenie wydał prokurator Prokuratury Krajowej. Kiedy mundurowi próbowali dostać się do lokalu, w którym przebywał Jacek B., doszło do tragedii.

- W chwili, gdy funkcjonariusze z zespołu specjalnego próbowali dostać się do mieszkania mężczyzny, wewnątrz budynku padł strzał. Policjanci zastali w lokalu postrzelonego mężczyznę i ujawnili broń palną - czytamy w oświadczeniu CBŚP.

Akcja CBŚP. Jacek B. był reanimowany

Funkcjonariusze włączeni do realizacji zatrzymania od razu rozpoczęli reanimację gangstera. Jednocześnie na miejsce wezwano zespół pogotowia ratunkowego, który przejął postrzelonego 56-latka. Niestety mężczyzny nie udało się uratować. Lekarz stwierdził zgon.

Jak przekazuje CBŚP, o zdarzeniu poinformowano już Wydział Kontroli CBŚP oraz Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Informacja trafiła także do miejscowej policji i prokuratury.

Jacek B. ps. "Lelek" działał w latach 90

"Lelek" to znany gangster. Przed laty prowadził działalność przestępczą na pograniczu polsko-czesko-niemieckim. Wcześniej był już zatrzymywany przez CBŚP i trafił do więzienia na 15 lat za kierownie grupą przestępczą i zlecenie zabójstwa. Na wolność wyszedł w 2016 roku. Ponadto w ostatnich latach 56-letni Jacek B. był podejrzewany o wyłudzanie podatku VAT.

Przeczytaj też: Groźne zderzenie BMW i Peugeota w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u