Rozpędzone BMW śmiertelne potrąciło 10-latka. Policja zatrzymała kolejne osoby

11 luty 2024
Autor: 
Rozpędzone BMW śmiertelne potrąciło 10-latka. Policja zatrzymała kolejne osoby Fot. Lubuska Policja

Śmiertelny wypadek w Wawrowie pod Gorzowem Wielkopolskim. Policja zatrzymała mężczyznę, który zabił 10-latka. Do sprawy ujęto także dwie osoby.

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w piątek, 9 lutego, późnym wieczorem. Około godziny 23:30 w rejonie kościoła w Wawrowie zebrała się grupa dzieci, która jechała na wycieczkę do Zakopanego. Nagle kierowca rozpędzonego samochodu marki BMW X2 potrącił 10-letniego chłopca. Malec był reanimowany, ale niestety jego życia nie udało się uratować. Zmarł w szpitalu.

- Kierujący BMW nadjechał od strony ronda z dużą prędkością. Z dużą siłą potrącił 10-latka. Następnie według relacji świadków w wyraźny sposób przyśpieszył i uciekł z miejsca zdarzenia - relacjonował podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Śmiertelny wypadek Wawrów. Zatrzymano sprawcę

W sobotę, 10 lutego, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali 26-letniego sprawcę tragicznego wypadku. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych o godzinie 15:00 przy ulicy Ogińskiego.

- Był tym zatrzymaniem kompletnie zaskoczony. Nie wykluczone, że chciał opuścić Gorzów, a nawet Polskę. 26-latek przyznał się do prowadzenia BMW. Miał przy sobie narkotyki. Posiadał czynny, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Pobrano mu krew do badań - informuje podinsp. Maludy.

Wypadek Wawrów. Policja ujęła jeszcze dwie osoby

Funkcjonariusze zajmujący się sprawą tragicznego wypadku zatrzymali jeszcze dwie osoby. To 28-letni brat mężczyzny oraz 24-letnia kobieta.

- Najprawdopodobniej utrudniali śledztwo, przeszkadzały organom ścigania w dotarciu 26-latka i pomogły ukryć BMW w kompleksie leśnym. Ich role i to, czy byli w samochodzie w momencie tragedii, będziemy ustalać - dodaje rzecznik Lubuskiej Policji.

W sprawie cały czas trwają czynności procesowe. Prowadzone są przesłuchania, zbierany jest materiał dowodowy.

Przeczytaj też: Protest rolników w Zielonej Górze. Ciągniki sparaliżowały miasto (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u