Pożar w Gubinie. W akcji 6 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

12 luty 2024
Pożar w Gubinie. W akcji 6 zastępów straży pożarnej Redakcja

Pożar w Gubinie. Ogień pojawił się w jednym z budynków wielorodzinnych. Trwają działania strażaków.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Krośnie Odrzańskim w poniedziałkowe popołudnie, 12 lutego, tuż po godzinie 13:00. Ogień pojawił się w jednej z kamienic przy ulicy Batalionów Chłopskich w Gubinie.

Do akcji początkowo wyruszyły trzy zastępy, w tym podnośnik hydrauliczny z miejscowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Z czasem do akcji skierowano dodatkowo samochody z okolicznych jednostek OSP Bieżyce, OSP Drzeńsk Wielki i OSP Strzegów. Wezwano też ochotników z OSP Wężyska, którzy udali się do gubińskiej straży pożarnej, aby zabezpieczać rejon chroniony.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja KAS koło Zielonej Góry. Nalot na handlarza nielegalnym tytoniem

Pożar Gubin. Trwają działania strażaków

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne od razu rozwinęli linie gaśnicze i przystąpili do działań. Do akcji użyto między innymi piany gaśniczej. Po kilkunastu minutach sytuacja została opanowana.

- Pożarem objęta była drewniana konstrukcja schodów na klatce schodowej. Ogień obejmował ją od parteru po poddasze. Dodatkowo nadpalona została drewniana konstrukcja dachu - relacjonuje kpt. Piotr Gabrowski, rzecznik straży pożarnej w Krośnie Odrzańskim.

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Obecnie trwa dokładne dogaszanie i oddymianie budynku. Jak dodaje kpt. Gabrowski, z budynku ewakuowana została jedna osoba.

Przeczytaj też: Rozpędzone BMW śmiertelne potrąciło 10-latka. Policja zatrzymała kolejne osoby


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u