Strajk rolników w Niemczech. Zablokowali przejście graniczne (ZDJĘCIA)

12 luty 2024
Autor: 
Strajk rolników w Niemczech. Zablokowali przejście graniczne Redakcja

Protest rolników w Niemczech. Ciągniki rolnicze zablokowały drogę we Frankfurcie nad Odrą. Przejście polsko-niemieckie w Słubicach było zamknięte przez kilka godzin.

Dziś, 12 lutego, we Frankfurcie nad Odrą odbył się protest rolników, rzemieślników oraz przewoźników. Strajk rozpoczął się już we wczesnych godzinach porannych, bo tuż po godzinie 5:00. Wtedy ciągniki rolnicze, samochody osobowe oraz ciężarówki zablokowały ulicę Słubicką.

Obywatele Niemiec wyszli na ulice po raz kolejny. Wszystko po to, aby protestować przede wszystkim przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej. Kolejnym powodem były cięcia budżetowe niemieckiego rządu. Protest zabezpieczała miejscowa policja.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chwila relaksu

Frankfurt nad Odrą. Protest rolników - zamknięto przejście graniczne

W związku ze strajkiem całkowicie zablokowane zostało polsko-niemieckie przejście graniczne między Słubicami a Frankfurtem nad Odrą. Na most graniczny nie mogły wjechać żadne samochody osobowe. Dopuszczony był jedynie ruch pieszych oraz rowerzystów. Przejazd został otwarty dopiero po godzinie 12:00.

Korki Słubice

W związku z zamknięciem mostu granicznego w Słubicach do działań ruszyli także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Patrole nie tylko blokowały wjazd na most. Były także obecne między innymi w rejonie autostrady A2, gdzie w większości udawali się kierowcy samochodów.

- W trakcie protestu rolników w Niemczech ruch w Słubicach był bardzo duży, tworzyły się korki. Kierowcom radziliśmy, aby przekraczali granicę w Gubinku lub w Kostrzynie nad Odrą. Na autostradzie A2 mamy zwężenie i wyrywkowe kontrole po stronie Niemiec, co spowodowało, że korek cały czas ma tam kilka kilometrów - mówi sierż. sztab. Grzegorz Wiśniewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Przeczytaj też: Protest rolników w Zielonej Górze. Ciągniki sparaliżowały miasto (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u