Jaka karma dla kota brytyjskiego?

13 luty 2024
Autor:  Artykuł partnera
Jaka karma dla kota brytyjskiego?

Koty brytyjskie to popularna rasa, która ma wielu fanów. A ponieważ zdrowie kota zaczyna się przy misce, warto pamiętać, że koty brytyjskie mają potrzeby żywieniowe specyficzne dla ich rasy. Jaka karma dla kota brytyjskiego będzie odpowiednia?

1. Jaka karma dla kota brytyjskiego? Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu

2. Najlepsza karma dla kota brytyjskiego

3. Sucha karma dla kota brytyjskiego

Prawidłowo żywiony kot brytyjski będzie w doskonałej kondycji, będzie miał lśniącą sierść i mocne kości. Z drugiej strony, koty te są bardzo łakome i jeśli rzadko się ruszają, mogą mieć nadwagę. Zastanówmy się zatem, jak żywić kota brytyjskiego, by mógł utrzymać prawidłową wagę, być zdrowym i szczęśliwym kotem.

1. Jaka karma dla kota brytyjskiego? Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu

Koty brytyjskie mają krępą i mocną budowę, a ich masa ciała może dochodzić do siedmiu kilogramów. Jak już wspomnieliśmy powyżej, mają tendencję do nadwagi i zadaniem każdego właściciela kota brytyjskiego jest upewnienie się, że nie dostaje on nadmiernej ilości kalorii. Niestety, jako właściciele kotów i psów, dość często zapominamy, że przekarmianie ich może prowadzić do przykrych konsekwencji.

W kociej diecie ilość przyjmowanej energii powinna być dostosowana do aktywności zwierzęcia. Zasada jest bardzo prosta. Należy pamiętać, że koty, które częściej się ruszają, mogą spożywać więcej kalorii, a te, które są spokojniejsze, lubią wylegiwanie się - mniej.

Koty brytyjskie potrzebują nie tylko zbilansowanej diety, ale i odpowiedniej ilości ruchu i aktywności. Decydując się na przygarnięcie kociaka, warto zatem zadbać nie tylko o kwestie żywieniowe, ale i zabawki i gadżety, które zachęcą go do ruchu i zabawy (odpowiednie artykuły dla zwierząt znajdziesz np. w Media Expert).

2. Najlepsza karma dla kota brytyjskiego

Koty dziko żyjące same polują na mięso. Koty, które mieszkają z nami w mieszkaniu czy w domu, nie wychodzą na polowanie, nie oznacza to jednak, że nie potrzebują mięsa w diecie. Wręcz przeciwnie. Mięso jest podstawą żywienia kotów i dlatego powinno się znaleźć w ich misce.

Karma dla kotów podawana brytyjczykom powinna się składać z mięsa (przynajmniej) w około 70 proc. Co istotne, produkt powinien zawierać mięso, a nie mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, bo to oznacza składniki gorszej jakości. Najlepiej, jeśli mokra karma dla kota zawiera mięso na pierwszym miejscu w składzie. 

Najodpowiedniejszą karmą dla dorosłych kotów brytyjskich jest mokra karma wysokomięsna. Kilka razy w tygodniu można podać kotu surowe kawałki mięsa, a w ramach dodatkowych witamin - surowe lub sproszkowane żółtko. Pamiętaj o umiarze, nie podawaj swojemu kotu ani mleka, ani słodyczy.

3. Sucha karma dla kota brytyjskiego

Mokra karma dla kota jest bardzo ważna, jeśli chodzi o żywienie brytyjczyków, ale i sucha karma często znajduje się w ich diecie. Najważniejsze, by cechowała się dużą zawartością mięsa.

Podając kotu suchą karmę, koniecznie sprawdź skład pokarmu. Sucha karma jest zalecane jedynie wtedy, gdy dostarcza ona wszelkich niezbędnych składników dla zdrowia brytyjczyka. Do tych składników, jak już wspomnieliśmy, należą przede wszystkim te pochodzenia zwierzęcego. Decydując się na karmienie kota suchą karmą, koniecznie pamiętaj o napełnieniu drugiej miseczki świeżą wodą.

Podsumowując, pełnowartościowa karma dla kotów brytyjskich krótkowłosych zawiera wszystkie niezbędne składniki dla odpowiedniego rozwoju kota, zadba o odporność kota i jego zdrowie. A my będziemy mogli jak najdłużej cieszyć się towarzystwem naszego pupila.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u