Wypadek w Nowogrodzie Bobrzańskim. Auto uderzyło w drzewo. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

13 luty 2024
Autor: 
Wypadek w Nowogrodzie Bobrzańskim. Auto uderzyło w drzewo Redakcja

Wypadek w Nowogrodze Bobrzańskim. Osobówka uderzyła w drzewo. Ranny kierowca trafił do szpitala śmigłowcem LPR. Autem jechało też dziecko.

Zgłoszenie wpłynęło do zielonogórskich służb ratowniczych we wtorkowe popołudnie, 13 lutego, tuż po godzinie 16:30. Na ulicy Pocztowej w Nowogrodzie Bobrzańskim, która położona jest w ciągu drogi wojewódzkiej nr 289, doszło do groźnego wypadku.

Kierowca samochodu osobowego marki Nissan Note jechał w kierunku Lubska. Na wysokości ul. Adama Mickiewicza pojazd zjechał z trasy, znalazł się na chodniku i czołowo uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowały trzy osoby: kierowca oraz dwoje dzieci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Poseł Elżbieta Anna Polak: Janusz Kubicki nie dotrzymuje nawet umów spinanych

- Mężczyzna w ostatniej chwili zauważył pieszego na przejściu. Wtedy, aby go nie potrącić, zjechał z drogi - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Wypadek Nowogród Bobrzański. W akcji śmigłowiec LPR Zielona Góra

Jako pierwszy na miejsce dojechał podstawowy zespół pogotowia ratunkowego z podstacji w Nowogrodzie Bobrzańskim. Z czasem pojawił się też zastęp straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze i ochotnicy z OSP Nowogród Bobrzański. Przyjechał także patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego oraz karetka pogotowia z Lubska. Ponadto na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry.

Poszkodowany kierowca osobówki trafił w ręce nowogrodzkich medyków. Następnie został przekazany w ręce ekipy LPR. Po opatrzeniu został przetransportowany śmigłowcem HEMS do szpitala w Zielonej Górze. Pozostałe osoby nie doznały poważniejszych obrażeń. Mimo to jedno z dzieci zostało przewiezione do szpitala ambulansem.

Wypadek w Nowogrodzie Bobrzańskim. Działania policji

Na czas startu i lądowania śmigłowca LPR droga była całkowicie zablokowana. Obecnie ruch odbywa się wahadłowo.

W Nowogrodzie Bobrzańskim cały czas pracują funkcjonariusze z drogówki, którzy ustalają dokładne okoliczności zdarzenia.

Przeczytaj też: Nocny napad na kierowcę "na aplikacje". "Bili i kopali po całym ciele"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u