Policjanci zatrzymali podpalacza. Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia

13 luty 2024
Autor: 
Policjanci zatrzymali podpalacza. Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia Lubuska Policja

Policjanci zatrzymali podpalacza z Gorzowa Wielkopolskiego. Mężczyzna w ciągu kilku dni podpalał śmietniki oraz doprowadził do pożaru publicznej toalety. Teraz 32-latek opowie przed sądem.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali 32-latka, który jest podejrzany o liczne podpalenia na terenie miasta. Funkcjonariusze ustalili, że gorzowianin odpowiada za podpalenie toalety publicznej w Parku Górczyńskim. - W toku prowadzonego postępowania ustalili, że gorzowianin mógł również podpalić wiaty śmietnikowe i śmietniki na terenie miasta - podała asp. Ewelina Banaszek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Do serii podpaleń doszło w okresie kilku dni na początku lutego 2024 roku. - Łączna wartość strat, jakie powstały wskutek pożarów wstępnie oszacowano na ponad 60 tysięcy złotych. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia - dodała asp. Ewelina Banaszek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Poseł Elżbieta Anna Polak: Janusz Kubicki nie dotrzymuje nawet umów spinanych

Podpalacz z Gorzowa Wlkp. w rękach policji

Policjanci przeprowadzili wizję lokalną, podczas której podejrzany wskazał miejsca i sposób działania. 32-latek wyjaśnił, że wrzucał niedopałki do śmietnika co powodowało pożar. Podejrzany został doprowadzony przez policjantów do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut uszkodzenia mienia poprzez podpalenie.

Prokurator na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego, objął mężczyznę policyjnym dozorem. 32-latek odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Pożar budynku w Kosieczynie. W akcji 8 zastępów straży pożarnej


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KN

Coś bym o sobie napisał, ale jeszcze to chwilę potrwa ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u