Pożar w szpitalu w Zielonej Górze. Straż pożarna: "Rozpoczęto ewakuację" (ZDJĘCIA)

15 luty 2024
Autor: 
Pożar w szpitalu w Zielonej Górze. Straż pożarna: "Rozpoczęto ewakuację"

Pożar w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Ogień pojawił się w serwerowni. - Personel rozpoczął ewakuację - podaje mł. bryg. Arkadiusz Kaniak, rzecznik lubuskich strażaków.

To informacja z ostatniej chwili. W czwartek, 15 lutego około godziny 19:45 w jednym z budynków na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze doszło do pożaru.

Pożar Zielona Góra. Strażacy wezwani do szpitala

Ogień pojawił się w serwerowni zlokalizowanej w budynku U, w którym mieszczą się Kliniczne Oddziały: Chorób Płuc, Chirurgii Klatki Piersiowej oraz Radioterapii. Na miejsce dyżurny straży pożarnej w Zielonej Górze zadysponował łącznie 12 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu miasta.

- Personel szpitala rozpoczął ewakuację budynku. Na miejscu był jeden z pracowników szpitala, który rozpoczął działania gaśnicze. Paliły się zasilacze UPS w serwerowni. Informatykowi udało się ugasić pożar jeszcze przed przyjazdem strażaków. Ewakuacja, która została rozpoczęta przed przyjazdem strażaków przez personel została wstrzymana - podaje mł. bryg. Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Szpital Zielona Góra. Pożar szybko opanowany

Strażacy, którzy dojechali na miejsce zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Sytuacja została szybko opanowana i część strażackich zastępów, która była w drodze do szpitala, została zawrócona do bazy. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany.

Przeczytaj też: Wyjazdy OSP w Lubuskiem w 2023 roku. Zobacz, ile razy wyjeżdżały jednostki (LISTA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u