Straciła fortunę, bo chciała szybko zarobić. "Na zdjęciu był znany polityk"

23 luty 2024
Autor: 
Straciła fortunę, bo chciała szybko zarobić. "Na zdjęciu był znany polityk" Fot. Redakcja, KWP Gorzów Wlkp.

Chciała szybko zarobić, a w sieci zwróciła uwagę na program inwestycyjny. Postanowiła wyłożyć pieniądze. I tak zamiast dochodów straciła fortunę.

Osoby zaangażowane w oszustwa korzystają z różnych metod. O tych "na wnuczka" czy "na policjanta" mówi się bardzo często, ale ostatnimi czasy do tego zestawienia możemy dołożyć również sposób "na doradcę inwestycyjnego". Tym razem swoje oszczędności straciła kolejna osoba. Była to mieszkanka powiatu żarskiego.

Oszustwo. Chciała szybko zarobić

- Zobaczyła reklamę w internecie i postanowiła zainwestować. Miała być to inwestycja w gazociąg z "nowego programu inwestycyjnego" skierowanego do każdego. Była przekonana, że to nie jest oszustwo, ponieważ na zdjęciu był znany polityk - relacjonuje nadkom. Aneta Berestecka, rzecznik policji w Żarach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wojewoda Lubuski Marek Cebula z poparciem dla Marcina Pabierowskiego

Kobieta liczyła na szybki zysk. Wpłaciła więc opłatę aktywacyjną, a następnie klikała w przesłane linki, zainstalowała specjalne oprogramowanie i podawała hasła do logowania.

Straciła pieniądze

Mieszkanka powiatu żarskiego nie zyskała ani grosza. Straciła za to łącznie 40 tysięcy złotych.

- Oszuści są bezwzględni, by wzbogacić się naszym kosztem. Nie mają żadnych skrupułów, żeby zaciągnąć kredyt w naszym imieniu lub przejąć nasze oszczędności. Jeden fałszywy ruch i możemy stracić swoje oszczędności - zaznacza nadkom. Berestecka.

Przeczytaj też: Wybuch w Siecieborzycach. Błażej K. stanął przed sądem (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u