Działania policji w Zielonej Górze. Posypały się mandaty (ZDJĘCIA)

26 luty 2024
Autor: 
Działania policji w Zielonej Górze. Posypały się mandaty Fot. KMP Zielona Góra

Policja w Zielonej Górze prowadziła akcję "Truck&Bus". Drogówka skontrolowała ponad 100 pojazdów. Posypały się mandaty.

Niedziela, 25 lutego, upłynęła dla zielonogórskich policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego na akcji "Truck&Bus". W trakcie działań mundurowi skupiali się na przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego przez właśnie kierujących takimi pojazdami.

- Kontrolowano czy kierujący nie naruszają przepisów zakazujących wyprzedzania przez ciężarówki oraz, czy nie blokują dróg, parkując w niewłaściwy sposób. Sprawdzano, czy przestrzegają czasu pracy i nie wsiadają za kierownicę po alkoholu oraz, czy przewożony towar jest właściwie zabezpieczony i zgodny z dokumentacją - wymienia podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Samorządowcy KO liczą na zmianę w fotelu prezydenta Zielonej Góry

Akcja policji na drogach. Posypały się mandaty

Działania mundurowych z drogówki ruszyły o godzinie 6:00 i trwała do 22:00. W akcję zaangażowano kilka patroli, które rozstawiały się na terenie całego miasta oraz powiatu. Łącznie skontrolowano ponad 100 pojazdów, w tym 93 busy i pojazdy ciężarowe.

- Policjanci ujawnili 53 wykroczenia, z czego 26 popełnionych przez kierujących pojazdami ciężarowymi. Najwięcej wykroczeń dotyczyło przekroczeń prędkości. Inne to nieprawidłowa zmiana pasa ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa, niedostosowanie się do oznakowania i naruszenie Ustawy o transporcie drogowym - informuje podinsp. Barska.

W trakcie akcji w ręce mundurowych wpadł także jeden nietrzeźwy kierujący oraz kierowca, który prowadził mimo wcześniejszego zatrzymania uprawnień. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 3 dowody rejestracyjne i 1 prawo jazdy.

Policja w Zielonej Górze zapowiada, że takie działania będą kontynuowane.

Przeczytaj też: Akcja policji w Zielonej Górze. Nalot na 38-latka i 19-latkę (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u