Blokada trasy S3. Protest rolników potrwa do odwołania

26 luty 2024
Autor: 
Blokada trasy S3. Protest rolników potrwa do odwołania Redakcja

Blokada S3 rozpoczęta. Protest rolników został zaostrzony. Trasa będzie zamknięta całodobowo do odwołania, co spowoduje spore utrudnienia na S3.

Rolnicy w całej Polsce od kilku tygodni organizują masę protestów, ponieważ sprzeciwiają się przede wszystkim wprowadzaniu tzw. "Zielonego Ładu". Są także przeciwko nadmiarowemu importu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy oraz polityce rolnej Unii Europejskiej.

Zablokowana S3 dzisiaj. Ruszył protest rolników

Dziś, 26 lutego, rolnicy z województwa zachodniopomorskiego ponownie zablokowali węzeł Myślibórz. Do tej pory ich blokada odbywała się codziennie od 14:00 do 16:00. Rolnicy mają jednak dość i postanowili zaostrzyć strajk. I tak trasa S3 na odcinku Gorzów Wielkopolski - Pyrzyce będzie blokowana w obu kierunkach już całodobowo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Poseł Elżbieta Anna Polak: Janusz Kubicki nie dotrzymuje nawet umów spinanych

Kiedy zakończy się blokada drogi ekspresowej S3? Ta, jak zaznaczają sami rolnicy, będzie trwać aż do skutku. Oficjalnie protest rolników zgłoszony jest do 20 marca.

Blokada S3. Jak wyglądają objazdy?

Utrudnienia w związku z protestem obejmują także województwo lubuskie. Problem mają zarówno kierowcy, którzy chcą opuścić region i udać się na północ Polski, jak i ci, którzy udają się w stronę lubuskiego od Pomorza Zachodniego.

- Zamknięty został ruch na węźle Gorzów Północ w kierunku Szczecina - informuje Lubuska Policja. Z kolei Zachodniopomorska Policja zamknęła trasę S3 już na węźle Pyrzyce.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazuje, że objazdy dla kierowców możliwe są przez tzw. "starą trójkę" i drogę wojewódzką nr 119.

Przeczytaj też: Blokada rolników na granicy w Świecku. Autostrada A2 całkowicie zamknięta (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u