Plaga przeciążonych dostawczaków na S3. "Wszystkie były przeładowane" (ZDJĘCIA)

28 luty 2024
Plaga przeciążonych dostawczaków na S3. "Wszystkie były przeładowane" Fot. WITD Gorzów Wlkp.

Akcja na trasie S3 w Lubuskiem. Inspekcja Transportu Drogowego ważyła pojazdy. Przeładowane dostawczaki dalej nie pojechały. To prawdziwa plaga.

Funkcjonariusze z ITD Gorzów Wielkopolski prowadzili we wtorek, 27 lutego, działania ukierunkowane na samochody dostawcze, których dopuszczalna masa całkowita wynosi 3,5 tony. Akcja odbyła się na trasie S3 w rejonie Sulechowa.

Przeładowane dostawczaki. Posypały się mandaty

- Skontrolowano 10 pojazdów. Wszystkie były przeładowane - informuje Inspekcja Transportu Drogowego.

Dostawczakami przewożono przede wszystkim artykuły spożywcze. Najcięższy ważył 6850 kilogramów, zamiast dopuszczalnych 3,5 tony. Wszyscy kierowcy, którzy prowadzili przeciążone pojazdy, zostali ukarani mandatami karnymi. Ich wysokość opiewa łącznie na ponad 19 tysięcy złotych.

Kierowcom zakazano dalszej jazdy. Aby móc ją kontynuować, musieli oni przeładować nadmiar towaru na inne pojazdy.

Akcja ITD. Wpadła przeładowana ciężarówka

W tym samym czasie funkcjonariusze ITD Zielona Góra prowadzili czynności kontrolne na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie koło Świebodzina. Tam zatrzymali oni ciężarówkę, której kierowca przewoził ładunek z Niemiec do Polski.

- Po zważeniu okazało się, że pojazd wraz z ładunkiem waży 11800 kg, czyli o 4310 kg za dużo. Szofera ukarano mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych, a ciężarówkę usunięto na parking strzeżony. Dodatkowo przewoźnikowi grozi kara finansowa, dlatego zostanie wobec niego wszczęte postępowanie administracyjne - przekazuje ITD.

Przeczytaj też: Wypadek na S3. Zderzenie osobówki z ciężarówką. Są utrudnienia


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u