Pożar koło Przytocznej. Płonie duży stóg balotów słomy. Trwa akcja gaśnicza (ZDJĘCIA)

07 marzec 2024
Pożar koło Przytocznej. Płonie duży stóg balotów słomy Fot. KP PSP Międzyrzecz

Pożar koło Przytocznej w powiecie międzyrzeckim. Płoną baloty słomy. Trwają działania strażaków.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Międzyrzeczu w czwartkowy wieczór, 7 marca, około godziny 22:00. W ogniu stanął duży stóg balotów słomy należący do jednego z gospodarstw rolnych w pobliżu miejscowości Przytoczna.

Do akcji wyruszyły zastępy gaśnicze z międzyrzeckiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Wezwano też ochotników z OSP Przytoczna oraz OSP Goraj. Łącznie na miejscu działa pięć zastępów straży pożarnej.

Pożar Przytoczna. Płoną baloty słomy

Ogień błyskawicznie się rozprzestrzenił i objął duży stóg balotów, które znajdowały się pod wiatą. W chwili dojazdu strażaków pożar strawił już większą część zadaszenia.

Działania gaśnicze trwają. Akcja z pewnością potrwa kilka godzin, ponieważ wszystko trzeba będzie przerzucić, a następnie dokładnie przelać wodą.

Przyczyna pożaru nie jest na tę chwilę znana. Nie można jednak wykluczyć, że było to podpalenie.

Przeczytaj też: Strażacy na Dzień Kobiet. Panie opanowały jednostkę (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u