Strażacy na Dzień Kobiet. Panie opanowały jednostkę (ZDJĘCIA)

07 marzec 2024
Autor: 
Strażacy na Dzień Kobiet. Panie opanowały jednostkę Fot. KW PSP Gorzów Wlkp.

Dzień Kobiet w straży pożarnej? Oczywiście! Strażacy zaprosili panie do jednostki, aby wziąć udział w niecodziennym szkoleniu. Frekwencja była spora.

Lubuska Państwowa Straż Pożarna świętuje Dzień Kobiet chwilkę wcześniej. Dziś, 7 marca, strażacy zaprosili panie do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim, a to wszystko w ramach akcji "Kobieta potrafi".

- Kilka lat temu pani pracująca w naszej komendzie na etacie cywilnym stwierdziła, że nie wie, czy poradziłaby sobie z gaśnicą, gdyby w jej domu doszło do pożaru. Pomyślałam wtedy, że dobrym pomysłem mogłyby być cykliczne spotkania z kobietami w celu przekazania im podstawowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa - mówi st. kpt. Aleksandra Świstel z KW PSP Gorzów Wielkopolski.

Dzień Kobiet w straży pożarnej. Akcja "Kobieta potrafi"

Łącznie w wydarzeniu udział wzięło ponad 100 kobiet reprezentujących przede wszystkim inne służby mundurowe oraz instytucje współpracujące ze strażą pożarną. Dla pań przygotowano kilka stanowisk, na których mogły poznać w praktyce umiejętności ratownicze.

Oczywiście nie mogło zabraknąć gaszenia pożaru. Co prawda nie przy użyciu strażackiej prądownicy, bo w ruch poszły gaśnice, ale ich obsługę warto znać. Zanim jednak do akcji, panie zakładały ubrania specjalne oraz hełmy. Dla wszystkich uczestniczek przygotowano także widowiskowy pokaz gaszenia płonącego oleju. Strażacy pokazali, jak robić to prawidłowo i co się stanie, gdy użyjemy do tego wody.

- Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem. Poruszane były zagadnienia z zakresu pierwszej pomocy, ewakuacji osoby poszkodowanej z pojazdu, prawidłowego użycia gaśnicy, zapobiegania niebezpieczeństwom w domu oraz szybkiego podejmowania decyzji ratujących życie z wykorzystaniem świata wirtualnego - informuje mł. bryg. Arkadiusz Kaniak, rzecznik lubuskiej straży pożarnej.

Akcja "Kobieta potrafi" miała na celu także zaprezentowanie służby strażaka od "kuchni". Panie zadawały sporo pytań, na które padały odpowiedzi. Na koniec każda z nich otrzymała symboliczny dyplom oraz różę.

Przeczytaj też: Auto płonęło jak pochodnia. Nic z niego nie zostało (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u