Ewakuacja szkoły podstawowej. W akcji grupa chemiczna. "Dzieci zgłaszały zawroty głowy"

14 marzec 2024
Autor: 
Ewakuacja szkoły podstawowej. W akcji grupa chemiczna Redakcja/archiwum

Szkoła Podstawowa w Zwierzynie została ewakuowana. Dzieciom kręciło się w głowach. Na miejsce przyjechała m.in. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego.

Zgłoszenie wpłynęło do strzeleckich służb ratowniczych w czwartkowe przedpołudnie, 14 marca, przed godziną 11:00. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zwierzynie informowali nauczycieli, że źle się czują. Ponadto część dzieci przekazywała, iż kręci im się w głowach.

Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Strzelcach Krajeńskich oraz miejscową jednostkę OSP. Dojechała też Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego z Gorzowa Wielkopolskiego. Ponadto do akcji wysłano zespoły pogotowia ratunkowego i policję.

Szkoła Podstawowa Zwierzyn - przeprowadzono ewakuację

Dyrektorka placówki oświatowej od razu rozpoczęła ewakuację całego budynku.

- Strażacy wraz z personelem wyprowadzili na zewnątrz 110 uczniów oraz 11 nauczycieli. 14 dzieci, które się źle poczuły, zostały przebadane na miejscu przez Zespoły Ratownictwa Medycznego - relacjonuje mł. bryg. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Jak dodał rzecznik lubuskiej straży pożarnej, nie było potrzeby hospitalizacji dzieci. Wszystkie po obserwacji zostały odebrane przez rodziców i wróciły do domów.

Zwierzyn. W akcji Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego

Strażacy z grupy chemicznej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim przy pomocy różnych detektorów sprawdzali atmosferę w szkole podstawowej. Badania nie wykazały jednak żadnych związków, które mogłyby wpływać na złe samopoczucie dzieci.

- W tej chwili na miejscu prowadzone są czynności wyjaśniające przyczyny zdarzenia - informuje mł. bryg. Kaniak.

Przeczytaj też: Nietypowa akcja strażaków na rzece. Chodziło o... wyspę (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u