Akcja KAS koło Zielonej Góry. Mężczyzna próbował uciekać

29 marzec 2024
Autor: 
Akcja KAS koło Zielonej Góry. Mężczyzna próbował uciekać Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała do kontroli busa. Kierowca próbował uciekać. Po chwili wszystko było już jasne.

Sytuacja miała miejsce przed kilkoma dniami. Patrol lubuskiej Służby Celno-Skarbowej pełnił służbę w rejonie Zielonej Góry. W Górzykowie (gmina Sulechów) mundurowi postanowili zatrzymać do kontroli busa.

- Kierowca po usłyszeniu "Stój! Służba Celno-Skarbowa" próbował uciekać, ale funkcjonariusze go zatrzymali - relacjonuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marcin Pabierowski: Będzie Młodzieżowa Rada Miasta

Nielegalny tytoń. Spore straty dla państwa

Po chwili wyszło na jaw, dlaczego mężczyzna nie zamierzał spotkać się z celnikami. W przestrzeni ładunkowej pojazdu było 35 worków z nielegalnym tytoniem o wadze 700 kilogramów.

- Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru to blisko 600 tysięcy złotych. W wyniku uchylenia się od zapłacenia przez właściciela towaru podatku VAT i akcyzy budżet stracił blisko milion złotych - dodaje Markowicz.

Zatrzymany kierowca został przekazany do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Przypominamy, że za za posiadanie tytoniu bez akcyzy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Wypadek na krajowej "27" koło Nowogrodu Bobrzańskiego. Są poszkodowani (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u