Akcja policji w Zielonej Górze i okolicach. Wpadali pijani kierowcy

02 kwiecień 2024
Autor: 
Akcja policji w Zielonej Górze i okolicach. Wpadali pijani kierowcy Fot. KMP Zielona Góra

Akcja policji na drogach w Zielonej Górze i okolicach. Mundurowi prowadzili działania "Trzeźwy poranek". Zatrzymano trzech kierowców na "podwójnym gazie".

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze coraz częściej organizują akcje "Trzeźwy poranek". Te prowadzone są zarówno w dni robocze, jak i w weekendy. To cykliczne kontrole, ponieważ pijani kierowcy wpadają w ich sidła praktycznie codziennie.

Nie inaczej było dziś, 2 kwietnia. Poświąteczne działania rozpoczęły się już o godzinie 5:00. Patrole z drogówki rozstawiły się między innymi na ulicy Botanicznej w Zielonej Górze oraz na skrzyżowaniu w Wilkanowie (gmina Świdnica).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marcin Pabierowski: stawiam na szkołę nowoczesną. Edukacja to filar miasta

Pijani kierowcy Zielona Góra. Wpadło trzech kierowców

Na efekty akcji nie trzeba było długo czekać. Łącznie policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych i jednego kierującego po użyciu alkoholu.

- "Trzeźwy Poranek" pokazał, że niektórzy z kierujących przecenili możliwości spalania alkoholu przez swoje organizmy. Niechlubny rekordzista zatrzymany na ulicy Botanicznej miał w organizmie ponad 2,3 promila - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowo zgodnie z nowelizacją prawa kierowcy, który wydmuchają powyżej 1,5 promila, tracą swoje samochody.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Policyjny pościg za BMW. Młody kierowca miał sporo na sumieniu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u