Kompletnie pijana Ukrainka uczyła się jeździć w Zielonej Górze. "Wynik okazał się zaskoczeniem"

17 kwiecień 2024
Autor: 
Kompletnie pijana Ukrainka uczyła się jeździć w Zielonej Górze Fot. NOSG

Pijana w sztok obywatelka Ukrainy zatrzymana w Zielonej Górze. Ujął ją strażnik graniczny po służbie. Wynik z badania alkomatem zaskoczył funkcjonariuszy.

Sytuacja miała miejsce w niedzielę, 14 kwietnia, na jednym z osiedli w Zielonej Górze. Funkcjonariusz Straży Granicznej w czasie wolnym od służby zauważył samochód osobowy marki Ford Focus, który jeździł zygzakiem. Mężczyzna od razu postanowił zareagować.

- Kierowcą okazała się 41-letnia obywatelka Ukrainy, która tłumaczyła, że dopiero uczy się jeździć i nie ma prawa jazdy. Obok siedział mężczyzna, także Ukrainiec, od którego było czuć alkohol, ale nie przeszkodziło mu to zadeklarować, że zaraz on odjedzie autem - relacjonuje por. SG Paweł Biskupik, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Pijany kierowca Zielona Góra. "Wynik okazał się zaskoczeniem"

Pogranicznik zabrał kluczyki kierującej i wezwał patrol policji. Mundurowi przebadali kierującą Ukrainkę alkomatem.

- Wynik okazał się zaskoczeniem nawet dla policjantów. Kobieta miała we krwi aż 2,75 promila alkoholu. 41-latka została zatrzymana przez zielonogórskich policjantów. Pasażer, również będący pod wpływem alkoholu, mógł jedynie patrzeć, jak wezwana pomoc drogowa odholowuje jego samochód - informuje por. SG Biskupik.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowo zgodnie z nowelizacją prawa kierowcy, który wydmuchają powyżej 1,5 promila, tracą swoje samochody.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Śmiertelne pobicie w Sulechowie. To on skatował 36-letniego Mateusza


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u