To nowi policjanci i policjantki. Trafią do lubuskich komend (ZDJĘCIA)

29 kwiecień 2024
Autor: 
To nowi policjanci i policjantki. Trafią do lubuskich komend Fot. Lubuska Policja

Lubuska Policja ma nowych funkcjonariuszy. Stróże prawa już ślubowali, a po ukończeniu kursu podstawowego trafią do jednostek w regionie.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim dziś, 29 kwietnia, odbyło się ślubowanie nowych policjantów. Do garnizonu dołączyło 12 osób, kobiet i mężczyzn.

- Teraz nowych stróżów prawa czeka przygotowanie podstawowe, które każdy policjant musi przejść, zanim trafi do swej macierzystej jednostki. Następnie czeka ich jeszcze proces adaptacyjny w określonych jednostkach. Po tych etapach będą oni przygotowani do służby - relacjonuje mł. asp. Mateusz Sławek z Lubuskiej Policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kierowca volvo przejechał po 3-letnim dziecku. Policja poszukuje sprawcy

Nowi policjanci Lubuskie

Nowi funkcjonariusze dołączą do komend miejskich i powiatowych, a także do Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

- To szlachetna misja, ale i zobowiązanie, gdyż policjant to nie tylko zawód. To styl życia, powzięcie odpowiedzialności, uczciwość i ofiarność. To również wierność etyce zawodowej i praworządności, poszanowanie godności ludzkiej oraz praw człowieka - podkreślał insp. Jerzy Czebreszuk, pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Do nowych policjantów zwrócił się także Wojewoda Lubuski Marek Cebula. - Nie każdy decyduje się na taki krok. Wasza służba każdego dnia jest narażona na ryzykowanie własnym życiem i za to chcę podziękować w imieniu nas wszystkich - zaznaczał.

Przeczytaj też: Mężczyzna terroryzował wieś. Groził śmiercią i pobiciem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u