Pożar w Zielonej Górze. Płonie dom. Trwa akcja gaśnicza [ZDJĘCIA]

12 maj 2024
Autor: 
Pożar w Zielonej Górze. Płonie dom. Trwa akcja gaśnicza

Pożar w Zielonej Górze. W Raculi płonie budynek mieszkalny. Sytuacja nie jest opanowana. Trwają działania gaśnicze.

To informacja z ostatniej chwili. W niedzielę, 12 maja około godziny 9:10 w Zielonej Górze przy ul. Racula-Bajeczna doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ogień pojawił się w altanie i szybko rozprzestrzenił się na budynek mieszkalny.

Akcję gaśniczą błyskawicznie rozpoczęli okoliczni mieszkańcy, którzy za pomocą wiader z wodą oraz węży ogrodniczych próbowali opanować płomienie jeszcze przed przyjazdem strażaków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zderzenie osobówek w Zielonej Górze. "Niebezpieczny manewr"

Pożar w Raculi. Płonie dom

Na miejsce zadysponowano łącznie 8 zastępów straży pożarnej. Słup czarnego dymu widoczny był z odległości kilku kilometrów. Pożar nie został jeszcze opanowany, trwa akcja gaśnicza. Miejsce działań strażaków zabezpieczają policjanci.

Jak ustalił portal NewsLubuski.pl w budynku w chwili wybuchu pożaru przebywały dwie osoby. Zostały one ewakuowane. Mężczyzna z oparzeniami dróg oddechowych został przetransportowany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala w Zielonej Górze. Trafiło tam też kilkuletnie dziecko, które na szczęście nie doznało poważniejszych obrażeń.

- Niewielka cześć ognia przedostała się na dach okolicznego budynku. Trzy osoby mieszkające obok uciekły przed przybyciem ratowników - relacjonuje mł. bryg. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest obecnie znana. Będzie ustalać to policja. Swoją opinię z pewnością wyda też biegły z zakresu pożarnictwa.

Przeczytaj także: Tomasz Stec zaginął. Trwa akcja poszukiwawcza


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u