Kierowca ciężarówki wpadł na autostradzie A2. Dalej nie pojechał (ZDJĘCIA)

13 maj 2024
Autor: 
Kierowca ciężarówki wpadł na autostradzie A2. Dalej nie pojechał Fot. ITD Słubice

Jechał uszkodzoną ciężarówką po autostradzie A2. Na polsko-niemieckim przejściu granicznym w Świecku kierowca wpadł w ręce mundurowych. Dalej nie pojechał.

Wszystko wydarzyło się przed kilkoma dniami. Patrol funkcjonariuszy z ITD Słubice pełnił służbę na granicy w Świecku. W trakcie pracy mundurowi zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy marki Daf z naczepą na litewskich numerach rejestracyjnych.

- Już na pierwszy rzut oka były widoczne uszkodzenia ciągnika siodłowego, między innymi popękana szyba przednia pojazdu, uszkodzone drzwi i lusterko wsteczne od strony kierowcy - informuje Inspekcja Transportu Drogowego.

Jazda uszkodzoną ciężarówką. Zakaz dalszej jazdy

Szofer powiedział inspektorom ITD, że pojazd uczestniczył w kolizji na terenie Szwecji. Pomimo to kierujący zjeżdżał do bazy w Litwie.

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny od ciężarówki i zakazali kierowcy dalszej jazdy niesprawnym pojazdem. Ponadto kary finansowe grożą samemu szefowi firmy transportowej oraz osobie zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie.

Przeczytaj też: Napad na dworcu PKP. Obcokrajowiec zaatakował starszego mężczyznę


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u