Pożar budynku w Zielonej Górze. Trwa akcja strażaków (ZDJĘCIA)

19 maj 2024
Autor: 
Pożar budynku w Zielonej Górze. Trwa akcja strażaków Fot. Czytelnik

Pożar w Zielonej Górze. Pięć zastępów straży pożarnej wysłanych do pożaru budynku mieszkalnego. Trwa akcja gaśnicza.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze w niedzielne popołudnie, 19 maja, o godzinie 18:20. Ogień pojawił się w domu przy ulicy Juliusza Kossaka.

Początkowo do akcji wysłano trzy zastępy, w tym drabinę mechaniczną z miejskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych. Z czasem na miejsce skierowano też dwa zastępy ochotników z OSP Ochla i OSP Przylep.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kożuchów. Lubuskie Carcassonne

Pożar Zielona Góra. Trwa akcja gaśnicza

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne od razu rozwinęli linie gaśnicze i przystąpili do działań. Ogień objął przede wszystkim poddasze budynku.

Na ul. Kossaka wezwano zespół pogotowia ratunkowego. Medycy zajęli się jednym z mieszkańców. Na szczęście ze wstępnych ustaleń wynika, że nie doznał on poważnych obrażeń.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest obecnie znana. Świadkowie informują, że najprawdopodobniej w budynek uderzył piorun. To będzie już ustalał biegły z zakresu pożarnictwa. Teren działań zabezpiecza patrol policji.

Przeczytaj też: Wypadek z udziałem motocyklisty na krajowej "32". W akcji śmigłowiec LPR


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u