Dramatyczne sceny nad S3 w Lubuskiem. Było o krok od tragedii

20 maj 2024
Autor: 
Dramatyczne sceny nad S3 w Lubuskiem. Było o krok od tragedii Fot. KPP Świebodzin

O krok od tragedii koło Świebodzina. Mężczyzna chciał skoczyć z wiaduktu nad trasą S3. Rozmowy z nim podjęli się policjanci.

Wszystko wydarzyło się w sobotni wieczór, 18 maja. Patrol policji ze Świebodzina został skierowany na interwencję do jednej z pobliskich miejscowości. Zgłoszenie dotyczyło oddalenia się mężczyzny, który był w stanie silnego wzburzenia emocjonalnego i jego życiu mogło zagrażać niebezpieczeństwo.

- Policjanci zaczęli typować możliwe miejsca, do których 30-latek mógł się pójść i metodycznie je sprawdzać. Jedno z nich okazało się trafione. Mężczyzna został przez nich zauważony na jednym z wiaduktów nad trasą ekspresową S3 - relacjonuje asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Próba samobójcza Świebodzin. Policjanci w akcji

Mężczyzna nie ukrywał swoich zamiarów. Znajdował się już po drugiej stronie barierek i chciał skoczyć z wiaduktu. Patrol w składzie st. post. Adam Kamyszek i post. Andrzej Golc bez wahania wkroczył do działań.

- Policjanci zaczęli z mężczyzną rozmawiać. Spokojna i wyważona rozmowa pozwoliła im się stopniowo zbliżać do niego. Kiedy już znajdowali się dostatecznie blisko, błyskawicznie skoczyli, chwycili mężczyznę i przełożyli go na bezpieczną stronę - informuje asp. Ruciński.

Desperat trafił w ręce medyków. Został przetransportowany do szpitala, gdzie znalazł się pod opieką specjalistów.

Jesteś w kryzysie psychicznym? Daj sobie pomóc

Jeśli potrzebujesz fachowej porady, wsparcia lub innej formy pomocy, zacznij od skorzystania z jednej z poniższych infolinii pomocowych.

  • 800 70 22 22 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym (bezpłatnie, całą dobę, 7 dni w tygodniu)
  • 800 12 12 12 - Wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysowej, infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów (bezpłatnie, całą dobę, 7 dni w tygodniu)
  • 116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (bezpłatnie, całą dobę, 7 dni w tygodniu)
  • 116 123 - Linia wsparcia dla osób dorosłych, Kryzysowy Telefon Zaufania (bezpłatnie, całą dobę, 7 dni w tygodniu)
  • 112 - W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia (bezpłatnie, całą dobę, 7 dni w tygodniu)

Przeczytaj też: Pożar budynku w Zielonej Górze. Akcja strażaków (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u