Zielona Góra: Pijani kierowcy doprowadzali do kolizji. "Rekordzistką" dnia była 22-latka

20 maj 2024
Autor: 
Zielona Góra: Pijani kierowcy doprowadzali do kolizji Fot. KMP Zielona Góra

Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali dwóch kierowców na "podwójnym gazie", którzy doprowadzili do kolizji. Pijani kierujący to spore zagrożenie na drodze.

Mimo licznych kontroli i zaostrzania kar policja praktycznie każdego dnia zatrzymuje pijanych kierowców. Tych na drogach nie brakuje, co stanowi ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Pijany kierowca doprowadził do kolizji

Tylko w niedzielę, 19 maja, policjanci z Zielonej Góry zatrzymali dwóch kierowców na "podwójnym gazie", którzy doprowadzili do kolizji. Pierwsze zdarzenie drogowe miało miejsce w godzinach nocnych w miejscowości Łaz (gmina Zabór).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kożuchów. Lubuskie Carcassonne

- Mężczyzna, mając niemal 1,5 promila spowodował kolizję drogową - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Kolizja Zielona Góra i nietrzeźwa kierująca

Niechlubna rekordzistka dnia wpadła jednak na terenie Zielonej Góry. 22-letnia kobieta kierująca Mazdą spowodowała kolizję na ulicy Staszica. Została zatrzymana przez policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjego.

- Badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało, że miała 1,8 promila - przekazuje podinsp. Barska.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowo zgodnie z nowelizacją prawa kierowcy, który wydmuchają powyżej 1,5 promila, tracą swoje samochody.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Dramatyczne sceny nad S3 w Lubuskiem. Było o krok od tragedii


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u