Akcja policji w Zielonej Górze i okolicach. Nie wszyscy byli trzeźwi (ZDJĘCIA)

21 maj 2024
Autor: 
Akcja policji w Zielonej Górze i okolicach. Nie wszyscy byli trzeźwi Fot. KMP Zielona Góra

Akcja policji na drogach w Zielonej Górze i okolicach. Mundurowi prowadzili działania "Trzeźwy poranek". Zatrzymano kierowcę na "podwójnym gazie".

Dziś, 21 maja, funkcjonariusze podlegający pod Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze prowadzili akcję "Trzeźwy poranek". W działania zaangażowani byli mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego, ale także dzielnicowi z komisariatów policji.

Policyjne patrole rozstawiały się od wczesnych godzin porannych na terenie całego powiatu zielonogórskiego. Były między innymi w rejonie Nowogrodu Bobrzańskiego, Czerwieńska czy Trzebiechowa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zderzenie osobówek w Zielonej Górze. "Niebezpieczny manewr"

Trzeźwy poranek. Wpadł kierowca pod wpływem alkoholu

W trakcie działań zatrzymano do tej pory tylko jednego kierowcę na "podwójnym gazie". Mężczyznę ujęli funkcjonariusze z zielonogórskiej drogówki.

- 29-latek kierujący Fordem miał w organizmie 0,38 promila. Został zatrzymany w okolicy Czerwieńska - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowo zgodnie z nowelizacją prawa kierowcy, który wydmuchają powyżej 1,5 promila, tracą swoje samochody.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Kolizja w Zielonej Górze. Zderzenie czterech pojazdów. Droga zablokowana (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u