Napad na konwój z kasą w Żarach. "Przewozili dużą kwotę pieniędzy". Napastnicy byli brutalni

24 maj 2024
Autor: 
Napad na konwój z kasą w Żarach. "Przewozili dużą kwotę pieniędzy" Redakcja/archiwum

Napad na konwój z pieniędzmi w Żarach. Konwojenci trafili do szpitala, a sprawcy uciekli z gotówką. Policja cały czas szuka napastników.

Do napadu w Żarach doszło w czwartkowe popołudnie, 23 maja, na ulicy Serbskiej. Około godziny 15:00 w samochód marki Nissan Qashqai, którym przewożono pieniądze, uderzył pojazd napastników marki SsangYong.

- Początkowo miało to wyglądać na zwykłą kolizję, lecz dwóch napastników wybiegło z auta i zaczęło bardzo szybko uderzać w szybę ostrymi narzędziami. Później naruszyli nietykalność cielesną dwóch konwojentów. Mężczyźni w wieku 48 i 49 lat trafili do szpitala, lecz ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - relacjonuje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chwila relaksu

Bandyci uciekli z miejsca napadu osobowym Audi A6. Pojazd po kilku godzinach został znaleziony na ulicy Szarych Szeregów. Tam napastnicy porzucili Audi i najprawdopodobniej przesiedli się do kolejnego pojazdu, którym uciekli w nieznanym kierunku.

Napad Żary. Policyjna obława

Z pierwszych informacji wynika, że sprawcy uciekli z gotówką. Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim przekazuje jedynie, iż w aucie przewożono "dużą kwotę pieniędzy". Nie podaje dokładnej kwoty ani czy sprawcy przejęli pieniądze.

Na miejsce w pierwszej kolejności przybyły patrole z Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Do miasta szybko ściągnięto jednak wsparcie. Mowa tu m.in. o lubuskich funkcjonariuszach z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji. Ściągnięto także psy tropiące.

W czwartek do akcji skierowano też policyjny śmigłowiec z centralnej bazy znajdującej się na lotnisku Warszawa - Babice. To maszyna Bell 407GXi, która wyposażona jest w kamerę wizyjną i termowizyjną. Mundurowi sprawdzali teren między innymi w rejonie autostrady A18 oraz przy samych Żarach. Działania z użyciem śmigłowca zakończono tuż przed zachodem słońca. Wiadomo, że dziś nie będą już kontynuowane.

Napad na konwój Żary. "Trwają bardzo intensywne działania"

- Teraz trwają bardzo intensywne działania prowadzone przez policjantów z Żar wspieranych przez mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji. Na tym etapie zabezpieczyliśmy bardzo dużo cennych śladów i dowodów. Będziemy je wnikliwie analizować. Wykorzystujemy zapisy kamer monitoringu, prowadzimy pracę operacyjną i dochodzeniowo-śledczą - informuje podinsp. Maludy.

Mundurowi liczą też na pomoc mieszkańców Żar. - Zbieramy każdą informację, która może być ważna. Prosimy społeczeństwo, aby przekazywali nam każdą informację, bo może okazać się ona punktem przełomowym w sprawie - zaznacza rzecznik Lubuskiej Policji.

Śledczy będą chcieli jak najszybciej przesłuchać do sprawy dwóch konwojentów. Obecnie nie jest to jeszcze możliwe.

Przeczytaj też: Pogoda Lubuskie. Ostrzeżenia IMGW dla całego regionu. Jest Alert RCB


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u