Płonie składowisko wraków samochodów w Tomaszowie pod Żaganiem. W akcji ponad 30 zastępów straży

25 maj 2024
Autor: 
Płonie składowisko wraków samochodów w Tomaszowie pod Żaganiem. W akcji ponad 30 zastępów straży Fot. KW PSP Gorzów Wlkp.

Płonie składowisko wraków samochodowych w Tomaszowie w powiecie żagańskim. W akcji bierze udział ponad 30 zastępów straży pożarnej.

W sobotę, 25 maja chwilę po północy na składowisku wraków samochodowych oraz innych elementów w pobliżu starego lotniska wojskowego w Tomaszowie koło Żagania wybuchł pożar. Ogień błyskawicznie zaczął rozprzestrzeniać się po hałdzie odpadów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zderzenie osobówek w Zielonej Górze. "Niebezpieczny manewr"

Pożar odpadów w Tomaszowie

Nad ranem sytuacja pożarowa wciąż nie była opanowana. Ogień objął hałdę o powierzchni około 0,5 hektara. W akcji gaśniczej bierze udział ponad 30 zastępów straży pożarnej z województwa lubuskiego oraz dolnośląskiego.

- Na miejscu pracują również strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego, którzy monitorują jakość powietrza. Obecnie nie ma zagrożenia. Przekroczone jest jedynie stężenie dwutlenku węgla - informuje mł. bryg. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Lubuski Urząd Wojewódzki przesłał za pośrednictwem Regionalnego Systemu Ostrzegania ostrzeżenie alarmowe. Pożar wciąż nie został opanowany, a przed strażakami wiele godzin żmudnej akcji gaśniczej, ponieważ trzeba warstwa po warstwie ściągać płonące wraki samochodów, aby dotrzeć do tlących się elementów na niższych warstwach hałdy. Nikt nie został poszkodowany.

Godzina 11:00 - W drodze do Tomaszowa są kolejne zastępy straży pożarnej. To łącznie 16 pojazdów, w tym między innymi kompania gaśnicza "Żary" Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego. Wsparcie jedzie także z terenu województwa dolnośląskiego.

Aktualizacja: Pożar złomowiska w Tomaszowie koło Żagania. Działa już 50 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA, FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KN

Coś bym o sobie napisał, ale jeszcze to chwilę potrwa ...Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u