Mężczyzna w kilka minut stracił sporo pieniędzy. Chciał szybko zarobić

30 maj 2024
Mężczyzna w kilka minut stracił sporo pieniędzy. Chciał szybko zarobić Redakcja/archiwum

51-latek zaufał oszustom i stracił sporo pieniędzy. Policjanci z Nowej Soli apelują o rozwagę i przypominają, że chęć łatwego i szybkiego zysku często kończy się utratą gotówki. 

Oszuści podszywają się pod znane firmy, używając ich nazw i logo, obiecując szybki i duży zysk z zainwestowanych środków. Zanim wpłacisz pieniądze, zastanów się, czy warto. Negatywnie pzekonał się o tym 51-latek, który zgłosił policjantom z Nowej Soli, że padł ofiarą oszustwa.

Mężczyzn opowiedział funkcjonariuszom, że znalazł w internecie ogłoszenie o możliwości zainwestowania pieniędzy. Podany w ogłoszeniu link przeniósł go na stronę firmy. Wkrótce potem skontaktował się z nim telefonicznie konsultant, proponując założenie konta inwestycyjnego. Mężczyzna zgodził się i rozpoczął inwestowanie, co kosztowało go 10 tysięcy złotych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Nazbierała aż 236 punktów karnych. Młoda kobieta przebiła skalę

Policja ostrzega przed oszustami

Musimy pamiętać, że Internet to nie tylko nieograniczone źródło informacji i rozrywki, ale również miejsce, gdzie czyhają liczne zagrożenia. Oszustwa internetowe stanowią poważne niebezpieczeństwo dla finansów użytkowników kont bankowych, portali społecznościowych i skrzynek e-mailowych.

Mundurowi przypominają, że pomysłowość oszustów nie zna granic. Przestępcy, idąc z duchem czasu, tworzą strony internetowe łudząco podobne do dobrze nam znanych witryn. Policjanci apelują, aby zwracać uwagę na każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Czasami różnica tkwi w pojedynczej literze w adresach lub nazwach portali.

Podobnie, gdy nieznajoma osoba przesyła nam link, który prowadzi do strony wymagającej podania numeru konta i kodu autoryzacyjnego – nie róbmy tego! Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść pozorom. Czytajmy dokładnie komunikaty przychodzące na telefon podczas każdej transakcji.

Przeczytaj też: Zadyma w sklepie. Młodzi napastnicy "dusili i bili po całym ciele" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u