Tragiczny pożar w Zielonej Górze. Strażacy ujawnili zwęglone zwłoki (ZDJĘCIA)

05 czerwiec 2024
Tragiczny pożar w Zielonej Górze. Strażacy ujawnili zwęglone zwłoki Redakcja

Tragiczny pożar w Zielonej Górze. Spłonął samochód osobowy. W środku strażacy natrafili na zwęglone zwłoki. Działania służb cały czas trwają.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze w środowe popołudnie, 5 czerwca, chwilę po godzinie 15:45. Na ulicy Partyzantów w rejonie Komendy Miejskiej Policji doszło do pożaru samochodu osobowego marki Volkswagen.

Z pierwszych informacji wynika, że na początku miał miejsce wybuch. Następnie pojawił się ogień, który bardzo szybko się rozprzestrzeniał. W pojeździe przewożone były kanistry z benzyną. To one cały czas podsycały pożar.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja KAS koło Zielonej Góry. Nalot na handlarza nielegalnym tytoniem

Pożar Zielona Góra. Auto całe w ogniu

Do akcji wyruszyły trzy zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Pierwszy samochód gaśniczy był na miejscu już po kilku minutach. Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne od razu rozwinęli linie gaśnicze i przystąpili do walki z płomieniami, które obejmowały całą osobówkę.

Po kilku minutach sytuacja pożarowa została opanowana. W międzyczasie teren działań zabezpieczyły patrole policji, dojechał też zespół pogotowia ratunkowego.

Pożar w Zielonej Górze. Zwęglone ciało w aucie

Niestety finał pożaru jest tragiczny. - W środku samochodu ujawniono zwęglone ciało kierowcy - informuje st. kpt. Piotr Kowalski, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

Ze wstępnych ustaleń portalu NewsLubuski.pl wynika, że kierowcę próbowali wyciągnąć z płonącego auta świadkowie zdarzenia. Niestety było to niemożliwe.

Wkrótce na miejscu tragedii pojawią się policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz prokurator. Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. Opinię w tej sprawie wyda biegły z zakresu pożarnictwa.

Aktualizacja: Wybuch i pożar w Zielonej Górze. To 39-latek zginął w płomieniach (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u