Wystawiła na sprzedaż akcesoria do telefonu. Zamiast zarobić straciła fortunę

07 czerwiec 2024
Wystawiła na sprzedaż akcesoria do telefonu. Straciła fortunę Redakcja/archiwum

Chciała zarobić i wystawiła na sprzedaż akcesoria do telefonu. Zamiast tego mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego straciła 30 tysięcy złotych. Szczegóły poniżej.

Oszuści robią wszystko, aby zarobić, jak najwięcej. O metodach "na wnuczka" czy "na policjanta" mówi się bardzo często, ale oszustwo przy sprzedaży w internecie również staje się już normą. Przestępcy wykorzystują portale ogłoszeniowe i "robią" zarówno osoby starsze, jak i młode, które na co dzień obcują ze smartfonami i internetem.

Ostatnio w sidła oszustów wpadła mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego. Najpierw wystawiła na sprzedaż akcesoria do telefonu. Chwilę później otrzymała wiadomość, z której wynikało, że przedmiot został już sprzedany i należy dokończyć proces na wskazanej w linku stronie, która wyglądała na oryginalną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja KAS koło Zielonej Góry. Nalot na handlarza nielegalnym tytoniem

Straciła 30 tysięcy złotych

- Niestety przestępcy uzyskali dostęp do konta bankowego i przelali około 30 tysięcy złotych. Przy tej metodzie oszuści przelewają pieniądze bardzo szybko, by uniemożliwić ich zablokowanie. Środki trafiają w różne miejsca, także poza granice kraju - relacjonuje kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Gorzowscy mundurowi prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa. Przypominają jednocześnie, że kiedy otrzymamy odnośniki do różnych stron, najpierw należy je dokładnie przeanalizować.

- Niech nie zwiedzie nas fakt, że podsyłane nam strony banków, portali sprzedażowych wyglądają na oryginalne. Zachowanie dużej ostrożności uchroni przed utratą pieniędzy - podkreśla kom. Jaroszewicz.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Znalazł kartę płatniczą i bez skrupułów ją wykorzystał


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u