Wypił alkohol i ruszył autem. Potrącił funkcjonariusza, który chciał go zatrzymać

13 czerwiec 2024
Wypił alkohol i ruszył autem. Potrącił funkcjonariusza, który chciał go zatrzymać Redakcja/archiwum

Wypił alkohol pod sklepem w Studzieńcu i wsiadł do auta. W trakcie próby zatrzymania przez funkcjonariuszy KAS potrącił jednego z celników. Ruszył pościg.

Takiego przebiegu służby funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z pewnością się nie spodziewali. Wszystko wydarzyło się w Studzieńcu (powiat nowosolski), kiedy mundurowi prowadzili kontrolę pod kątem rejestracji obrotu na kasach fiskalnych w jednym ze sklepów.

- Podczas czynności zauważyli, jak mężczyzna po wypiciu alkoholu wsiada do auta jako kierowca. Próbowali zatrzymać mężczyznę, ale ten potrącając jednego z funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej odjechał - relacjonuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Pijany kierowca Studzieniec. Zatrzymany po pościgu

Celnicy podjęli pościg za kierującym. Jednocześnie o sprawie poinformowana została policja w Nowej Soli. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany we własnym domu.

- Miał 0,16 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został przesłuchany. Może odpowiedzieć za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym - informuje Markowicz.

Wkrótce kierowca stanie przed Sądem Rejonowym w Nowej Soli. To on zadecyduje o jego karze.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowo zgodnie z nowelizacją prawa kierowcy, który wydmuchają powyżej 1,5 promila, tracą swoje samochody.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Trwa akcja policji w Zielonej Górze i okolicach. Sypią się mandaty


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u