Wypadek w Kargowej. Prokurator złożył zażalenie do sądu. 22-latek wielokrotnie łamał przepisy

13 czerwiec 2024
Wypadek w Kargowej. Prokurator złożył zażalenie do sądu Fot. Redakcja, KMP Zielona Góra

Wypadek w Kargowej. Prokuratur złożył zażalenie na decyzję sądu, który nie aresztował 22-letniego kierowcy. Śledczy podali też nowe szczegóły.

Wypadek Kargowa

Do tragicznego wypadku doszło w sobotni wieczór, 1 czerwca, tuż przed godziną 21:40 na drodze krajowej nr 32 w Kargowej w pobliżu trwającej imprezy pn. "Dni Kargowej". Trzy kobiety, które przechodziły w miejscu, gdzie nie było przejścia dla pieszych, zostały potrącone przez 22-letniego kierowcę samochodu osobowego marki Fiat Punto.

Dwie kobiety poniosły śmierć na miejscu, a jedna zmarła w szpitalu. To 72-letnia babcia, 46-letnia córka i 28-letnia wnuczka.

Wypadek w Kargowej. Zażalenie prokuratora na decyzję sądu

Prokurator Jakub Jasiński z Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 22-letniego kierowcy. Mówiono wówczas m.in. o obawie matactwa. Ostatecznie mężczyzna nie został aresztowany.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja KAS koło Zielonej Góry. Nalot na handlarza nielegalnym tytoniem

- Stwierdzono stan faktyczny pozwalający na przyjęcie, że kierujący samochodem 22-latek dopuścił się przekroczenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym w sposób umyślny i w sposób nieumyślny doprowadził do wypadku. Argumentacja sądu nie została w żaden sposób zaakceptowana przez prokuratora prowadzącego, który skierował zażalenie do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze - mówi Robert Kmieciak, pełniący funkcję szefa Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Jak dodaje Kmieciak, sąd argumentował swoją decyzję tym, że wstępna opinia biegłego, która została w tej sprawie zabezpieczona, a która "wskazywała na istotne przyczynienie się sprawcy, była niejasna i niepełna".

"Prędkość była istotnie nadmierna"

Niezależnie w śledztwie cały czas prowadzone są intensywne czynności. Przesłuchiwani są świadkowie, powołano biegłego do spraw rekonstrukcji wypadków drogowych oraz odbędą się badania toksykologiczne 22-latka, jak i zmarłych kobiet. Czynności procesowe zmierzają do skierowania aktu oskarżenia do sądu, ale obecnie nie wiadomo, jak ostatecznie będzie wyglądać zarzut.

- Wiemy na pewno, że prędkość była istotnie nadmierna. Biegły określił to w sposób pewny. Mamy dowody świadczące o tym, że podejrzany 22-latek w sposób wielokrotny wcześniej naruszał zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierując pojazdami - podkreśla prokurator Robert Kmieciak z zielonogórskiej Prokuratury Okręgowej.

Przeczytaj też: Zaginęła Karina Kwiatkowska z okolic Zielonej Góry. Trwa akcja poszukiwawcza (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u